New World

New World’ün Sunucu Kapasitesi Herkesi Çıldırttı

Her bölgede sıra beklemenizi gerektirmeyen New World sunucuları var, ancak birçok oyuncu seçtikleri sunucular için uzun kuyruklarla karşı karşıya.

Lansmanından sonraki gün, New World sunucu kuyrukları binlerce kişiyi mağdur etmeye devam ediyor ve bazı oyuncular Amazon’un yeni MMO’sunu oynamak için saatlerce bekliyor. Ancak diğerleri, karakterlerini oluşturduktan hemen sonra sunuculara girebiliyor. Bu biraz garip bir durum: Kuyruksuz çok sayıda New World sunucusu var—Amazon lansmanından bu yana bir sürü yeni sunucu ekledi—ancak birçok oyuncunun başladıkları veya lonca arkadaşlarının veya arkadaşlarının bulunduğu sunuculara katılmak için hala sıraya girmeleri gerekiyor.

New World sunucuları neden kalabalık?

Bazı sunucular son derece popüler çünkü yayıncılar ve YouTuber’lar bu sunucularda oynadıklarını söylüyor. Örneğin Shroud, ABD Batı sunucusu Celadon’u seçti ve yeni karakterler için birçok sırasız seçeneğe rağmen,  öğlen yerel saatinde 823 kişi Celadon kuyruğundaydı. Diğer sunucular, büyük MMO loncaları 2.000 oyuncu sınırlarının çok ötesine iten Discord toplulukları tarafından işgal edildi.

Sinir bozucu başka bir durum ise, New World oyuncuları ayrıca, potansiyel olarak saatlerce bekledikten sonra onları sıradan atan hatalarla karşılaşıyorlar. Bir Reddit dizisinde oyuncular, sıradaki yerlerini kaybetmeden “TooManyRequestsException” hatasıyla başa çıkma stratejilerini tartışıyorlar.

New World sunucu kişi sayısı artacak

Amazon, yeni sunucular eklemenin yanı sıra, testten sonra 2.000 oyunculu sunucu sınırını artıracağını söylüyor. Yeni sınırın ne olacağını söylemedi, ancak bugün testlerin devam ettiğini kaydetti.

Amazon, uzun kuyruklara yardımcı olmak için geçtiğimiz günlerde, önümüzdeki iki hafta içinde herkese karakterlerini farklı sunuculara aktarmanın bir yolunu sunacağını duyurdu. Bu şekilde, sessiz bir sunucuda başlayabilir ve daha popüler bir sunucuya (veya arkadaşlarınızın bulunduğu yere) geçebilirsiniz. Amazon, transferlerle ilgili ayrıntıların “yakında geleceğini” söyledi.

Transfer vaadi yardımcı olmuş olabilir, çünkü dün birkaç kez gördüğümüz gülünç 20.000 oyunculu kuyruklardan hiçbirini görmüyoruz, ancak sorun çözülmekten çok uzak gibi görünüyor. Geçtiğimiz erken saatlerde yayınlanan bir Reddit dizisinde, Orta Avrupa oyuncuları, pes edip yeni bir karakter oluştursalar bile, oynayacakları düşük sıralı sunucular olmadığından şikayet ettiler.

New World’de sunuculardaki yoğunluğu görmek için

Yeni Dünyanın sunucu popülasyonlarını izleyen “hızlı bir şekilde bir araya getirilen ticari olmayan öğle yemeği saati projesi” olan Newworldstatus.com, lansman gününde bir noktada 400.000’den fazla oyuncunun Orta Avrupa sunucuları için sıraya girdiğini gösterdi ve zirve bugün çok fazla düşmedi ve 340.000 oyuncu bölgede sıraya girdi. Veriler mükemmel değil – site Amazon ile ortak değil ve kendi yöntemleriyle bilgi topluyor – ancak genel durumu iyi yakalıyor gibi görünüyor. New World sunucu tarayıcısına kendim baktığımda, bugünün zirvesine yakın sıralarında her biri 2.000 ila 4.800 kişi olan 92 Orta Avrupa sunucusu saydım.

Amazon bugün daha da fazla sunucu ekledi: Şu anda 150 Orta Avrupa sunucusu var ve artık düşük sıralı sunucuların olmadığı söylenemez. Bugünün zirvesinde bile, düzinelerce Orta Avrupa sunucusunun kuyruğu yoktu veya çok küçüktü. Diğer bölgelerde de durum benzerdir. Yazma sırasında, sırasız çok sayıda ABD Doğu sunucusu olmasına rağmen, popüler ABD Doğu sunucuları için 2.000 oyuncu sırası var. Birkaç YouTuber ve yayıncı tarafından seçilen ABD West El Dorado sunucusunun bugün erken saatlerde kuyruğunda 1.400 oyuncu vardı.

Türkiye’den de bazı Youtuber oyuncuların sıra konusunda sıkıntı çektiklerini açıklamaları hatta bunu bugün erken saatlerde yapmaları oldukça net bir tepki oldu.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
New World

Gold Dupe Bug Nedeniyle New World'ün Oyuncudan Oyuncuya Takasları Tekrar Devre Dışı Bırakıldı

New World

Oyuncular Artık New World'den Ayrılmıyor

Nişancı Oyunu

Giderek Popülerleşen Escape From Tarkov; Binlerce Oyuncu Kuyrukta

New World

New World sunucu birleştirme 17 Aralık'ta gerçekleşecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
New World Geliştiricileri İlerleme Sistemi ve Crafting Hakkında Bilgi Verdi