New WorldRehber

Silahlar, zırhlar ve aletler nasıl onarılır – New World

İşte New World’de teçhizatınızı onarmak için yapmanız gerekenleri açıklıyoruz.

New World, çoğu MMORPG’de olduğu gibi, oyuncuların toplaması için bol miktarda donanıma sahiptir. Oyunda ilerledikçe daha güçlü ve verimli olmak için yeni silahlar, zırhlar ve araçlar toplayacaksınız. Ancak bu eşyaları kullandıkça yıpranmaya başlayacak ve daha az etkili hale gelecektir. Bu nedenle, oyuncuların sık sık ekipmanlarını tamir etmeleri gerekecek. New World’de teçhizatınızı nasıl tamir edebileceğinize bakalım.

New World’de silahlar, zırhlar ve aletler nasıl onarılır?

New World’de bir öğeyi onarmak için menüden onu seçmeniz ve ardından “Onar” düğmesine basmanız gerekir. Bunu yapmanın kısayolu, R tuşunu basılı tutup bir öğeye tıklamaktır. Yeni Dünya’da teçhizatı onarmak için Onarım Parçalarına ihtiyacınız olacak. Onarım Parçaları, istenmeyen öğeleri kurtararak (kırmak) elde edilebilir. Bir şeyi tamir etmeye gittiğinizde, küçük bir ücret de ödemeniz gerekecek. Gereken Onarım Parçalarının sayısı ve ayrıca alınan ücret, ürünün nadirliğine ve kalan dayanıklılığına bağlıdır.

Tamir takımı kullanımı – New World

Oyuncular ayrıca Tamir Takımlarını kullanarak teçhizatı tamir edebilirler. Tamir Takımları, Tamir Parçaları kullanılarak bir atölyede üretilebilir. Bir Onarım Seti kullanmanın yararı, yalnızca bir kez kullanılabilmesine rağmen daha üst düzey öğeleri onarmak için kullanılabilmesidir. Bir Tamir Takımı yapmak için 15 Mühendislik becerisi (Engineering skill) gereklidir.

Dayanıklılık tespiti – New World

Özellikle savaşta çok zaman harcıyorsanız, donanımınızın dayanıklılığına dikkat etmenizde fayda var. Her silahın, zırh parçasının ve aletin altında, eşyanın mevcut dayanıklılığını gösteren beyaz bir çubuk bulunur. Öğenin altında beyaz bir çubuk yoksa, bu, yüzde 100 dayanıklılıkta olduğu anlamına gelir. New World’de ölmenin cezalarından biri, tüm donanımlı teçhizatınızın dayanıklılığa darbe almasıdır.

New World’de silahları, zırhları ve araçları bu şekilde onarabilirsiniz. Amazon Games’in MMORPG’si hakkında daha fazla bilgi için oyunda.org’dan ayrılmayın.

[ctu_ultimate_oxi id=”48″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Kampınızı nasıl yükseltirsiniz – New World