Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 Steam Reytingleri Yeni Oyuncular Sayesinde Arttı

Cyberpunk 2077’nin Steam’deki reytingleri iyileşiyor. Bunun başlıca nedeni yeni oyuncular, özellikle de devam eden indirim sırasında oyunu satın alan oyuncular.

Cyberpunk 2077 yakında ilk doğum gününü kutlayacak. Ortak görüş, oyunun CD Projekt RED’in en büyük başarısızlığı olduğu yönünde, ancak Steam’deki yeni oyuncuların farklı bir görüşü var gibi görünüyor. CP2077’nin alımı son günlerde şaşırtıcı derecede olumlu oldu.

Son 30 gün içinde Steam’de yayınlanan yaklaşık dokuz bin kullanıcı incelemesinin %81’i Cyberpunk 2077’yi övdü, bu da “çok olumlu” bir tepki olarak sınıflandırılıyor. Yayınlandığından bu yana verilen tüm puanları sayarsak, oyuncuların %76’sı CD Projekt RED’in oyunundan memnun.

Cyberpunk 2077’nin alım gücü açıkça gelişiyor. Yayınlandıktan sonraki gün, Steam kullanıcı incelemelerinin %71’i olumluydu. Oyunun bu yıl Şubat ayındaki alımına baktığımızda (yayınlanmasından üç ay sonra), önceki 30 gündeki oyuncu incelemelerinin yalnızca %73’ü oyunu övdü.

Steam listelerine bakıldığında, bu yıl, yani 24 Kasım’da, 2882 olumlu oy ve 384 olumsuz oy ile olumlu eleştirilerde büyük bir artış meydana geldi. Bugünün eğilimi benzer.

Bu kadar ani bir ilgi artışı, dün Steam sonbahar indiriminin başlatılmasından kaynaklanıyor. Satışa Cyberpunk 2077 de dahildi, şimdi %50 indirim mevcut ve bu sayede oyun 25$’a satın alınabiliyor. Her şey, birçok oyuncunun bu anlaşmadan yararlandığını ve oyunu başlattıktan sonra gördüklerini beğendiğini gösteriyor.

Görünüşe göre Cyberpunk 2077 için en kötü dönem geride kaldı. Oyun korkunç bir teknik durumda piyasaya sürüldü, ancak bir yıl boyunca geliştiriciler ona sağlam bir revizyon vermeyi başardı. Beklentileri karşılayan bir başlık bir yana, buna cilalı bir proje demek bile zor, ancak CP2077 zaten öyle bir durumda ki, çoğu oyuncu CD Projekt RED tarafından yaratılan dünyada iyi vakit geçirebilir.

Geliştiriciler henüz oyunu onarmayı bitirmedi. Ancak sonraki büyük yamalar sadece gelecek yıl bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Aksiyon

God of War Steam Oyuncu Sayısı İlk Günden Etkileyici Veriler Sunuyor

Aksiyon

Hitman Trilogy Yakında Game Pass ve Steam'de Yayınlanacak

New World

Oyuncular Artık New World'den Ayrılmıyor

Elden Ring

Elden Ring, Steam İstek Listelerine Hakim Oluyor; Oyunun Karakter Sihirbazı Sızdırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
New World’de Zorluk Seviyesi Arttı ve Oyuncular Bu Durumdan Memnun Değil