Battlefield 2042

DICE EA, Battlefield’ın puan tablosu ve sesli sohbetinin modası geçmiş özellikler olduğunu düşünüyor

DICE EA, Battlefield’ın puan tablosu ve sesli sohbetinin eski özellikler olduğunu düşünüyor. Battlefield 2042 oyuncuları sesli sohbet ve skorbordların geri dönmesi için can atarken, DICE EA bu ​​eski özellikleri değerlendiriyor. Battlefield serisinde her zaman, oyuncuların maç sırasında yaptığı öldürme, ölüm ve asist sayısı gibi bilgileri içeren puan tabloları bulunurdu. Ancak Battlefield 2042’de DICE EA farklı bir yaklaşım benimsedi. Skor tablosunu çöpe atmaya ve oyunculara sahadaki diğer oyuncuların performansı hakkında daha az bilgi vermeye karar verdiler.

Yani temelde, birinin daha önce olduğu gibi kaç kez öldüğünü veya kaç kez öldürdüğünü göremezsiniz. Önceki Battlefield oyunlarını oynamış olanlar, TAB düğmesini basılı tutmanın, oyuncuların çoğunluğunu oyun için öldürme, asist, ölüm ve toplam skoru içeren istatistikleriyle birlikte gösteren büyük bir puan tablosunu getirdiğini hatırlayacaktır.

Battlefield 2042 vs Battlefield 4 puan tablosu

Battlefield topluluğu bu konuda oldukça sert çıkıştı ve DICE’tan Battlefield 2042’deki eksik özelliklerden sadece birkaçı olan skor tablolarını ve sesli sohbeti yeniden sunmasını istedi. DICE, skorbord ve sesli sohbet gibi “eski özellikler” arzusunun değerlendirildiğini belirttikleri son blog gönderisi aracılığıyla yanıt verdi.

İlginç bir şekilde, DICE ve EA, bazı oyuncular için çok önemli olan bu özelliklerin eski özellikler olduğunu düşünüyor gibi görünüyor, bu da stüdyonun bunları oyuna uygulamak gibi bir niyetinin olmadığını gösteriyor ki bu da en hafif tabirle oldukça garip. Eski puan tablosunun, dürüst olmak gerekirse biraz dağınık olan yeni sisteme göre çok daha basit, anlaşılması kolay ve pratik olduğunu düşünüyoruz.

Bunu da beğenebilirsiniz: Steam’de Abysmal Oyuncu Reytingleri ile Battlefield 2042’ye Bir Göz Atalım

Sesli sohbete gelince, evet, Discord’un artık devraldığını ve birçok oyuncunun bunu iletişim için kullandığını anlıyoruz ancak buna rağmen, oyun içi sesli sohbet özelliği olmayan bir shooter düşünemiyoruz. Halo Infinite’de de var, Call of Duty de ve bunlar tartışmasız Battlefield 2042’nin piyasadaki en büyük iki rakibi.

Umarım, gelecekteki güncellemelerde DICE, çok istenen bu özellikleri Battlefield 2042’ye yeniden sunacaktır.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Battlefield 2042Savaş Oyunları

Battlefield 2042 "Error Code 15 600P 7A" Nasıl Çözülür?

Battlefield 2042

Battlefield 2042 oyuncu sayısı Steam'de düşüş konusunda bir rekor daha kırdı

Battlefield 2042

Battlefield 2042 3.3 Güncellemesi Skor Tablosu, yeni paket ve daha fazlasını ekliyor

Battlefield 2042

Battlefield 2042'deki hayal kırıklığının suçu Halo Infinite ve COVID-19 olarak belirlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Battlefield 2042 Kullanıcı İncelemelerinde Yerin Dibine Girdi