Hack & Slash

Diablo 2: Resurrected – Beceriler ve İstatistikler Nasıl Sıfırlanır?

Diablo 2: Stat ve beceri puanı dağılımından memnun olmayan Diablo 2: Resurrected oyuncuları, bu kılavuzda onları nasıl sıfırlayacaklarını öğrenebilirler. Oyuncular Diablo 2: Resurrected’de seviye atladıkça, çeşitli beceri ve istatistiklere puan verme fırsatına sahip olacaklar. Diablo 2: Resurrected oyuncuları puanlarını nasıl paylaştıklarından her zaman memnun olmayabilir ve bir oyuncunun puanları sıfırlamak istediği bir zaman gelebilir. Neyse ki, Diablo 2: Resurrected’da stat ve beceri puanlarını sıfırlamak mümkündür ve bu kılavuz, yapılabilecek birkaç farklı yolu detaylandıracaktır.

Oyun sırasında bir noktada oyuncular becerilerini ve niteliklerini en az bir kez sıfırlamalıdır. Bu kulağa kötü bir planlama gibi gelebilir, ancak bu o kadar basit değil. Esasen her karakter yapısının zırh/silahlar için minimum bir güç gereksinimi ve blok şansını en üst düzeye çıkarmak için başka bir minimum el becerisi gereksinimi vardır. Bu sayılar, donatılan kıyafetlere bağlı olarak her zaman değişecektir. Oyuncular nihayet tam olarak istedikleri donanıma sahip olduklarında ve bu donanımı değiştirmeyeceklerini düşündüklerinde, istatistiklerini sıfırlamaları gerekecek. Bu kılavuz, okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri hemen bulmalarına yardımcı olmak için özetlenmiştir.

Akara ile Becerileri Sıfırla

Bir oyuncunun becerilerini ve stat puanlarını sıfırlaması için ilk fırsat, Diablo 2’nin ilk actının ana kasabasında bulunabilen Akara adlı bir NPC şeklinde gelir. Oyuncuların Tome Of Town Portalı almak için ilk kullandıkları karakterle aynı. Bu karaktere ulaşmak için hayranların 1. 1. acttaki ilk görevi tamamlamaları yeterlidir ve onunla etkileşime geçtiğinde bir “istatistik/beceri puanlarını sıfırla” seçeneği belirecektir.

Akara zorluk seviyesi başına yalnızca bir sıfırlama sunacağından, bu, oyuncuların sonsuza kadar kullanabileceği bir seçenek değildir. Bu, oyuncular onunla Cehennem zorluğunda sıfırladıktan sonra, bu seçenekten bir daha asla çıkmayacağı anlamına gelir.

Bir Absolution Simgesi Kullanın

Akara’nın ücretsiz sıfırlamasından daha önce yararlanan oyuncular, çok basit olmasa da takip edebilecekleri başka bir seçeneğe sahipler. Hayranlar Horadric Cube’da dört farklı Essence’ı birleştirerek bir Absolution Simgesi oluşturabilir ve bu öğe, stat ve beceri puanlarını sıfırlamak için kullanılabilir. İlgilenilen Özler, Twisted Essence of Suffering, Charged Essence of Hatred, the Burning Essence of Terror ve Festering Essence of Destruction’dır ve bunlar, Cehennem zorluğunda oynarken Diablo 2’nin bosslarından nadir düşen eşyalardır.

Bir oyuncunun üretebileceği Absolution Jetonlarının sayısında bir sınırlama yoktur ve bu nedenle stat ve beceri puanlarını sıfırlamak her zaman mümkündür. Bununla birlikte, hayranların bu Jetonlardan birini yaratmak istediklerinde dört Essence’ı toplamaları gerekecek ve bu, birçok Diablo 2: Resurrect oyuncusunun tekrar tekrar yapmak isteyeceği bir şey değil. Seviye atlarken dikkatli olun ve bu eşyaya ihtiyaç duymamaya çalışın.

Gerçekten işler zorlaşırda bunlardan düşüremezseniz, üstün bir oyuncudan bir tane istemeyi deneyin. Takas edilebilir, sadece nadir rünler veya pahalı silahlarla ödemeye hazır olun.

Reroll

Bir oyuncu oldukça düşük seviyeli bir karaktere sahipse, Akara’nın sıfırlamasını zaten kullanmışsa ve hala stat ve beceri puanı tahsisinden memnun değilse, Diablo 2: Resurrect’te tamamen yeni bir karakter yaratmayı düşünmek isteyebilirler. Bu seçenek kuşkusuz ideal olmasa da, bir Token of Absolution oluşturulabilecek noktaya kadar optimize edilmemiş bir karakter oynamaktan daha iyi olabilir.

Sınıfların farklı güçlü ve zayıf yönleri vardır, bu nedenle bu, oyunun başında güçlü bir varlığı olanlar için iyi bir seçenektir.

Diablo 2: Resurrected 23 Eylül 2021’de piyasaya sürüldü ve PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcut.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Hack & SlashPath of Exile

Path of Exile: Necropolis Yayınlandı

Hack & SlashPath of Exile

Path of Exile 2 Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Diablo 4Hack & SlashXbox

Diablo 4, Xbox Game Pass'e Gelecek Mi? Çıkış Tarihi?

Diablo 4Hack & Slash

Diablo 4'ün Pay to Win Olup Olmayacağıyla İlgili Açıklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Blizzard Diablo 2: Resurrected için planlarını güncelledi