Final FantasyKonsol

Final Fantasy 7 Remake PS Plus Sürümü için Ücretsiz PS5 Yükseltmesi Şimdi Mevcut

Final Fantasy 7 Remake’i bu yılın başlarında PS Plus aracılığıyla indirenler nihayet bugünden itibaren PS4 sürümlerini PS5 sürümüne yükseltebilirler.

Final Fantasy 7 Remake, bu yılın başlarında bir PS Plus PS4 oyunu olarak yayınlandı ve 2020’de kaçırmış olabilecek birçok oyuncuya deneme fırsatı verdi. Ancak, bu oyuncular bugüne kadar kopyalarını PS5 sürümüne yükseltemediler ve sonunda Final Fantasy 7’nin yeniden tasarlanan sürümünü deneyimlemelerine izin verdi.

Square Enix, PS Plus oyuncularının Final Fantasy 7 Remake’in PS5 yükseltmesinden muaf olduğunu duyurduğunda pek çok kişi memnun olmadı. Duyuru, Yuffie Kisaragi’nin oynadığı ve yalnızca PS5 oyuncularına özel bir kampanya olan oyunun DLC’si Episode InterMISSION’ın piyasaya sürülmesiyle bağlantılıydı ve yeni sisteme ulaşamayanları daha da sinirlendirdi. PS5’teki Final Fantasy 7 Remake, daha yüksek kaliteli dokular, çoklu çözünürlük ve performans seçenekleri ve önemli ölçüde iyileştirilmiş yükleme süreleri dahil olmak üzere PS4’ten birçok iyileştirme içeriyor. Oyunun PS Plus versiyonu gerçekten sadece PS4’te olanlar için faydalıydı ama o zaman bile sorunları vardı.

Final Fantasy 7 Remake’in PS Plus sürümünü indiren oyuncular artık ücretsiz olarak PS5 sürümüne yükseltebilecekleri için bekleyiş sona erdi. Square Enix, bu haftanın başlarında Final Fantasy 7 Remake’in yükseltme yolunun tersine çevrildiğini duyurdu ve oyunu Mart ayında PS4 için kullanan oyuncuların bugün yükseltebileceklerini belirtti. Önceden, yalnızca PS4’te Final Fantasy 7 Remake’e fiziksel veya dijital olarak tamamen sahip olanlar ücretsiz yükseltme için uygundu. Bölüm InterMISSION’da da sınırlı bir süre için %25 indirim yapıldı, ancak Square Enix DLC’nin PS4’te kullanıma sunulacağından hiç bahsetmedi.

Oyuncular nereye bakacaklarını bilmiyorlarsa, yükseltmeyi indirmek zor bir süreç olabilir. En kolay yol, oyuncunun PS Plus oyun kitaplığına giderek ve Final Fantasy 7 Remake’i bulana kadar aşağı kaydırarak başlamaktır. Ardından, üç noktayı ve ardından onları oyunun PlayStation Store listesine yönlendirecek olan “Ürün Sayfasını Görüntüle”yi tıklamak isteyeceklerdir. Son olarak, oyuncular bir kez daha üç noktaya basmak, “Sürüm Seç” istemine gitmek ve “PS4 sürüm sahipleri için Final Fantasy 7 Remake yükseltmesi” başlığını seçmeleri gerekecek.

Ortaya çıkması biraz zaman alsa da Square Enix ve PlayStation, Final Fantasy 7 Remake’in PS Plus sürümünü yükseltilebilir hale getirmek için doğru kararı verdi. Kısa vadede, yükseltmeyi en baştan erişilebilir kılmak, oyuncuları Final Fantasy 7 Remake Intergrade’in tam sürümünü satın almaktan caydırır ve ayrıca oyunu zaten satın almış olanları da eksik kalmış gibi hissettirirdi. Üzerinden çok zaman geçtiğine göre, Square Enix, PS4 PS Plus versiyonunda oturanlar için oyuna olan ilgiyi yenileyebilir ve potansiyel olarak onları DLC’ye de sokabilir. Herkes oynadığında herkes kazanır.

Final Fantasy 7 Remake PC, PS4 ve PS5’te mevcuttur.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
HaberKonsolPlaystation

Sony'nin En Çok Kar Ettiren Konsolu

KonsolPlaystationRol Oyunu

Sea of Thieves'in PS5'te Dikkat Çeken Ön Sipariş Başarısının Sebepleri

Epic GamesKonsolRehber

Epic Games'te Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

KonsolRehberSteam

Steam FPS Sayacı Nasıl Açılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring PS5 indirme boyutu ve ön yükleme tarihi sızdırıldı