Hayatta Kalma

Hayatta Kalma Oyunu Icarus Ticari Bir Başarı Ama İncelemeler Kötü Gidiyor

DayZ’nin yaratıcısının yeni hayatta kalma oyunu Icarus’un piyasaya sürülmesi ticari bir başarıydı. Ancak oyun, özellikle performans sorunları nedeniyle kötü incelemeler topluyor.

Her Pazartesi olduğu gibi, Steam’in bir önceki haftanın en çok satan (gelir olarak) listesi yayınlandı. Satış liderinin DayZ’nin yaratıcısı Dean Hall tarafından tasarlanan bir ağda hayatta kalma oyunu olan Icarus olduğu ortaya çıktı. Bu başarı, oyunun Steam’de sadece Cuma günü piyasaya sürülmesinden daha etkileyici.

Ancak lansman tamamen başarılı olarak kabul edilemez. Kullanıcı incelemelerinin yalnızca %57’si olumludur ve web sitesi bunu karışık bir tepki olarak sınıflandırır. Eleştiri esas olarak zayıf teknik durum ve performansa yöneliktir. Bazı insanlar Cyberpunk 2077’yi sorunsuz çalıştırabileceklerinden bile şikayet ediyor ama bu oyun aynı kalitede olmamasına rağmen sıkıntı yaratıyor. Bu şaşırtıcı değil, çünkü birkaç hafta önce açıklanan sistem gereksinimleri gerçekten görülmesi gereken bir şey. 32 GB RAM ve Nvidia GeForce RTX 3060 Ti GPU’ya sahip olmanızdı.

Kullanıcılar performanstan şikayet ediyorlar, ancak dişlerini sıkıp oynuyorlar. Çıkış günü aktivite rekoru 34 bin iken, Cumartesi günü 47 bine bir artış kaydedildi ve dün 52 bine ulaştı. Oyuncu sayısı artıyor, bu da oyunun geleceği için iyiye işaret. Farming Simulator 22 ve Battlefield 2042 geçen hafta iyi satmaya devam ederken oyuncular Cyberpunk 2077 ve Red Dead Redemption 2’de de indirimlerden yararlandı. İkincisi durumunda, farklı sürümler ilk 10’da iki yer aldı. Destiny 2: The Witch Queen Deluxe Bungie 30. Yıldönümü Paketi de ilk 10’a girdi, ancak paketin çok yüksek fiyatı muhtemelen burada büyük bir rol oynadı.

# Game:
1. Icarus
2. Valve Index VR Kit
3. Farming Simulator 22
4. Cyberpunk 2077
5. Red Dead Redemption 2
6. Battlefield 2042
7. Destiny 2: The Witch Queen Deluxe Bungie 30th Anniversary Bundle
8. Halo Infinite (campaign)
9. Forza Horizon 5
10. Red Dead Redemption 2
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Aksiyon

God of War Steam Oyuncu Sayısı İlk Günden Etkileyici Veriler Sunuyor

Aksiyon

Hitman Trilogy Yakında Game Pass ve Steam'de Yayınlanacak

New World

Oyuncular Artık New World'den Ayrılmıyor

Elden Ring

Elden Ring, Steam İstek Listelerine Hakim Oluyor; Oyunun Karakter Sihirbazı Sızdırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
GRID Legends oynanışı yayınlandı ve çıkış tarihi açıklandı