Nişancı Oyunu

World of Tanks Bot Geliştiricisi 5 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Karşı Karşıya

World of Tanks için botlar yaratan bir Rus, yakında kendini hapiste bulabilir. Wargaming, şirketin faaliyetleri sonucunda 9 milyon dolar kaybettiğini iddia ediyor.

World of Tanks için botlar ve hileler oluşturduğu iddia edilen bir bilgisayar korsanı Rusya’da yargılandı. Belarus şirketi Wargaming, faaliyetleri sonucunda yaklaşık 670 milyon ruble (yaklaşık 9 milyon dolar) zarar gördüğünü hesapladı. Andrei Kirsanov suçlu bulunursa, birkaç yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Yekaterinburg kişisinin binlerce hile sattığı ve 2021 baharında zaten kötü amaçlı yazılım oluşturup dağıtmakla suçlandığı iddia edildi. O sırada suçunu kabul etti, ancak ilk mahkeme oturumundan sonra ifadesini değiştirdi. Şimdi, adalet yetkilileri kanıtları inceliyor ve tanıklar ve mağdurlarla görüşüyor. Kirsanov suçlu bulunursa tazminat ödemek zorunda kalacak. Ayrıca, beş yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Diğer şeylerin yanı sıra, iddiaya göre Rus, tamamen özerk botların yanı sıra hedeflemeyi desteklemek için komut dosyaları oluşturdu. Hedef hackinin, oyuncuların düşmanları hedef almasını sağladığı ve düşman araçlarındaki zayıf noktaları vurma konusunda yüzde 100 kesinlik sağladığı bildiriliyor. Öte yandan, yukarıda belirtilen botlar, tüm maçı kendi başlarına “oynayabilir”. Bu, kullanıcıların para birimini ve deneyimi kolayca biriktirmelerini sağlar.

Wargaming, şirketin hacker’ın faaliyetleri nedeniyle milyonlarca dolarlık zarara uğradığını gösteren özel bir analiz hazırladı. Botların yaygın kullanımı ve her türlü hile, birçok oyuncunun sonunda World of Tanks oynamaktan vazgeçmesine neden oldu.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Nişancı Oyunu

Gray Zone Warfare Büyük Bir Oyuncu Kitlesiyle Erken Erişime Girdi

Nişancı OyunuRehber

Helldivers 2'de Hunter Nasıl Öldürürsün?

Nişancı OyunuRehber

Helldivers 2'de Automatonları Nasıl Öldürürsün?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
World of Tanks Blitz: Rakibinizi Güvenle Yok Etmenize Yardımcı Olacak İpuçları