Xbox

Xbox Series X|S, aynı zaman diliminde diğer tüm Xbox konsollarından daha fazla sattı

Xbox başkanı Phil Spencer, aynı sürede Microsoft’un “önceki Xbox sürümlerinden daha fazla Xbox Series X|S sattığını” ortaya koyuyor. The New York Times ile yaptığı son röportajda konuşan Spencer, Xbox Series X|S’in sınırlı stoğu ve aynı zamanda PlayStation 5 ile ilgili sorunlardan ve diğer şeylerin yanı sıra yeni nesil konsollara yönelik inanılmaz talepten bahsetti. Spencer, arzın hiç olmadığı kadar iyi olduğunu, ancak Microsoft’un bu talebi karşılama çabalarına rağmen talebin arzı aştığını açıkladı.

Bunun da ötesinde, Spencer, görünüşe göre, çip sıkıntısına rağmen Xbox Series X|S, tarihin en iyi ve en hızlı satan Xbox konsolu olma yolunda ilerliyor. Xbox başkanına göre, bu noktada Xbox Series X|S, Xbox konsolunun önceki tüm sürümlerinden daha fazla sattı. “Aynı periyotta, önceki Xbox sürümlerine sahip olduğumuzdan daha fazla Xbox Series X|S sattık” dedi. Ne yazık ki Spencer, röportajda satış rakamlarıyla ilgili ek ayrıntıları açıklamadı.

Xbox Series X

Bu, Xbox Series X|S’i kesinlikle on milyonun üzerine, muhtemelen 12 milyon satış rakamına yaklaşmıştır. Ana rakibi PlayStation 5, Ekim 2021’de 14,4 milyon satışa ulaştı ve satılan birimler açısından büyük olasılıkla Xbox satışlarından ileride. Bununla birlikte, çip kıtlığı sorunuyla, kimin daha iyi reklam yapıp satabileceğinden ziyade, çoğu birimi gerçekte kimin üretebileceği ile ilgilidir.

Microsoft için, kış tatili sezonu boyunca oldukça büyük bir Xbox Series S konsol stoğuna sahip olmalarına yardımcı oluyor ve bu da satışları oldukça artırdı. Microsoft’un bir sonraki mali raporunda Xbox Series X|S için ömür boyu satış rakamları hakkında daha fazla şey duyacağız. Bu açıdan takipte kalabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
PlaystationRehber

PS5 Hata Kodları

Fortnite

iPhone'da Fortnite Oynama (2022)

Spor Oyunları

PlayStation ve Xbox Sahipleri FIFA 22'yi Beraber Oynayabilecek

MMORPG

Söylentiler, Mandalorian MMO'nun Xbox'a Özel Olacağına İşaret Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Xbox, Steam geliri açısından en büyük yayıncılardan biri oldu