Elden RingRehber

Elden Ring: Jest ve Mimik (ifade) Kullanımı

Elden Ring’de Jest ve Mimik Yapmak bir başka ifadeyle (bundan sonra rehberin kalan kısmında bu şekilde ifade edilecek) ifadeler, çevrimiçi çok oyunculu ve mesajlaşma sistemi aracılığıyla diğer oyuncularla iletişim kurmanın bir yoludur. İfadeler, Dodge Rolls ve Mesaj Sistemi gibi FromSoftware RPG’lerinin temel bir özelliğidir. Sonuçta, Güneşe Övgü ifadesi olmasaydı, Dark Souls topluluğu bugün nerede olurdu? Neyse ki, Elden Ring için ifadeler, sağlam bir yeni çok oyunculu sistem ve bunları yapmanın basitleştirilmiş bir yolu ile birlikte geri getirildi.

İfadeler, genellikle, harici olarak sesli sohbeti kullanmıyorlarsa oyuncuların iletişim kurması için hem kooperatif hem de PvP çok oyunculu modunda kullanılır. Elden Ring’deki hareketler yalnızca önceki FromSoftware oyunlarından daha fazla olmakla kalmaz, aynı zamanda onları dağıtan NPC’lerin bolluğu sayesinde elde edilmesi daha kolaydır.

Elden Ring’deki İfadeler Nelerdir?

Hareketler veya ifadeler, birkaç saniye süren özel animasyonlardır. Dünya üzerinde neredeyse her zaman kullanılabilirler, ancak çoğu oyuncu duyguyu çok oyunculu için saklar. Oyuncular, istenildiği zaman yerleştirilebilen ve gerçekleştirilebilen önceki FromSoftware oyunlarından daha fazla, oldukça büyük miktarda ifadeyle başlar. Hatta mesajlara eklenebilirler; bu, diğer oyuncular mesajınıza bakarsa, o İfadeyi gerçekleştiren karakterinizin hayalet bir versiyonunu oluşturur.

Üç İşaret etme ifadesi gibi hareketler, diğer oyuncuları bir yönde yönlendirmek için kullanılabilir (veya bir PvP rakibini küçük düşürmek için Point Downwards’u kullanabilirsiniz). Jump For Joy, Rallying Cry veya Bow gibi ifadeler, arkadaşlarla birlikte düşen bir patronu kutlamak için mükemmeldir. Elden Ring’de, yalnızca oyunun ön sipariş kopyalarına bağlı olanlar da dahil olmak üzere, keşfedilebilecek ve kilidi açılabilecek sayısız hareket var.

Bir ifade Nasıl Gerçekleştirilir?

Bir ifade gerçekleştirmek için Başlat’a basarak oynatıcı menünüzü açın. Ekranın sağ tarafında, biri kese eşyalarınız için, diğeri Gestures için olmak üzere iki bölüm görmelisiniz. Bu bölüme gitmek için D-pad’i kullanarak, gerçekleştireceğiniz altı ifadeden birini seçebileceksiniz.

Ardından, seçtiğiniz Hareketi gerçekleştirmek için A’ya (veya X) basın. Bir Hareketi değiştirmek için onu seçin ve kişiselleştirme menüsünü getirmek için Y (veya Üçgen) tuşuna basın. Burada, karakterinizde kilidini açtığınız her Hareketin görsel bir listesini görebilirsiniz. Orijinali değiştirmek istediğiniz Hareketi bulduğunuzda, seçmek için A’ya basmanız yeterlidir; menüye geri dönersiniz.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Hızlı Seyahat Rehberi - Portallar Nasıl Kullanılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kabile Üyelerini Nasıl Diriltirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring’te Sacred Tear Konumlari