Aksiyon

Horizon: Forbidden West, şimdiye kadarki en büyük ikinci PS5 fiziksel oyun lansmanı oldu

Horizon: Forbidden West, İngiltere’de konsol lansman oyunu Spider-Man: Miles Morales’in ardından kutulu bir PlayStation 5 oyunu için ikinci en büyük lansmanı yaptı. PlayStation’ın açık dünya devamı, hem PS4 hem de PS5’te yayınlandı (Miles Morales’in yaptığı gibi). Kutulu satışlarının yüzde 68’i PS5 içindi, yani üçte biri PS4 içindi. Horizon: Forbidden West, aynı zamanda, Nintendo Switch’e özel Pokémon Legends: Arceus’un fiziksel satışlarının yaklaşık yarısı ile İngiltere’de yılın en büyük ikinci kutulu oyun lansmanı olarak tarihe not düştü.

GamesIndustry.biz tarafından bildirildiği üzere, Forbidden West’in fiziksel satışları, serinin son beş yılda artan itibarına ve bu devam oyununun oldukça büyük bir pazarlama kampanyası görmesine rağmen, 2017’deki Horizon Zero Dawn’da yüzde 35 düştü. Ancak dijital indirmelerden gelmesi muhtemel satışların yüzdesi de son beş yılda arttı – daha detaylı veriler için biraz zaman ihtiyacımız olduğu bir gerçek.

Horizon’un PS4/PS5 ayrımına gelince, bunun en azından bir dereceye kadar Sony’nin sinsi fiyatlandırmasından etkilenmiş olması muhtemeldir – bu da PS4’ün PS5’e ücretsiz yükseltme ile 10 £ daha ucuza yükseltme durumu var. Bu, bazılarını daha ucuz PS4 seçeneğine gitmeye teşvik edecek – ancak pek çok müşterinin bu seçeneğin mevcut olduğunu fark etmemiş olması beklenebilir.

Oyunlarla ilgili satış rakamları ve diğer istatistiklerin çoğu İngiltere’den geliyor. İngiltere’deki en iyi 10 oyunun tamamı aşağıda yer almaktadır:

  1. Horizon Forbidden West
  2. Pokémon Legends: Arceus
  3. Dying Light 2
  4. Mario Kart 8 Deluxe
  5. FIFA 22
  6. Animal Crossing: New Horizons
  7. COD: Vanguard
  8. Minecraft
  9. Mario Party Superstars
  10. Just Dance 2022
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonRehberV Rising

V Rising'de Nasıl Daha Fazla Eşya Taşıyabilirim?

AksiyonV Rising

V Rising'de Coarse Thread nasıl bulunur?

AksiyonRehberV Rising

V Rising Copper Ore nasıl bulunur?

AksiyonV Rising

V Rising'de Whetstones nasıl bulunur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Horizon: Forbidden West’ten Önce Frozen Wilds Oynamanız Gerekiyor Mu?