Haber

Star Trek Online ve Neverwinter DirectX 10 ve Windows 7 Desteğine Son Verdi

DirectX 10’lu bir sistem çalıştıran bir bilgisayar oyuncusuysanız, Direct X 11 ve Windows 8 veya 10’u destekleyen bir ekran kartına sahip bir bilgisayarınız yoksa, bugünden itibaren Star Trek Online veya Neverwinter’da oturum açamayacaksınız.

DirectX 10’dan geçişle ilgili orijinal duyuru geçen sonbaharda yapıldı ve Arc oyunları ve Perfect World, kararın oyun performansını iyileştirmek ve deneyimi optimize etmek ve ayrıca sürekli gelişim için işleri ayarlamak için verildiğini söylüyor. Bu, EVE Online, The Elder Scrolls Online ve Guild Wars 2 dahil olmak üzere desteği sona erdirmek veya daha güncel seçenekler eklemek için hareket eden diğer oyunları da takip ediyor.

Sisteminizi yükseltmezseniz ve uyumlu değilse, yarın oturum açamayacağınızı ve başlatıcınızda uyumsuzlukla ilgili bir mesaj alacağınızı göreceksiniz. Star Trek Online ve Neverwinter da artık çok eski bir sistem olan Windows 7’yi artık desteklemeyecek, ancak Windows 7 aktif olarak geliştirilirken piyasaya sürülen birçok oyun, bir süre işletim sistemine desteğini sürdürdü.

Ancak şimdi, daha eski sürümler bile geleceğe bakıyor ve geliştirmeyi kolaylaştırıyor. Yeni içeriğin yanı sıra yamalar ve hata düzeltmelerinin oluşturulması ve test edilmesi gerektiğinden, bazı yayıncıların ve geliştirme ekiplerinin destekledikleri sistemleri modernize etmeleri mantıklıdır. Üzerinde çalışılması, test edilmesi ve bazen bir farkı hesaba katmak için piyasaya sürülmeden önce ertelenmesinin yanı sıra, üzerinde çalışılması gereken yinelemelerin sayısını azaltmak, gibi faydaları olduğunu söyleyebiliriz.

İşletim sisteminizi yükseltmeye gelince, Windows 8 ve Windows 10’u, ikincisi için bir öneriyle destekleyecekler. Windows 11’de henüz bir şey yok, ancak sorularınız varsa desteğin bazı yanıtları olabilir.

Geçişle ilgili tüm ayrıntılar için güncellemeyi Arc Games’te görebilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Gray Zone Warfare'da Ağ Hatası (0x00030004) Nasıl Düzeltilir?

HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Dying Light 2’de Doom Gizemli Süprizin İçinde Star Wars Gizemli Süprizi Var