Gamer Tişört kategorimizden kişiye özel baskılı gamer tişörtlere göz atabilirsiniz, İyzico ve Dolap güvencesiyle kredi kartı ve dilerseniz taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

Game PassSteam

Valve’in bir ‘Steam Pass’ planı yok, ancak Microsoft’un Game Pass’i Steam’e koymasına yardımcı olacak

Microsoft, oyunlarını yalnızca Microsoft Store üzerinden yayınlamayı bırakıp Steam’e koymaya başladığında, PC oyunları için büyük bir andı. İlk başta her Microsoft oyunu için gerçekleşmedi, ama şimdi o yöne doğru ilerliyor – sadece üç gün önce Bethesda kendi başlatıcısını bıraktığını ve bundan sonra Steam ile devam edeceğini duyurdu. Ancak Microsoft’un ayrıca Windows ve Xbox’ta milyonlarca aboneye ulaşan bir abonelik hizmeti olan Game Pass’i var ve bu oyunlar özellikle Steam’de değil, kendi uygulamasında oynanıyor. Geçen hafta Valve başkanı Gabe Newell ile Steam Deck ile ilgili açıklama yaparken, Valve’ın kendi abonelik hizmetiyle ilgilenip ilgilenmediğini veya gelecekte Game Pass oyunlarını Steam’de görüp göremeyeceği soruldu.

Newell, “Şu anda bir abonelik hizmeti oluşturmanın kendimizin yapması gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Ancak müşterileri için bu açıkça popüler bir seçenek ve bunu Steam’e getirmek için onlarla (Microsoft) çalışmaktan çok mutlu oluruz.”

Görünüşe göre yakın zamanda bir “Steam Pass” aboneliği görmeyeceğiz, ancak en azından Game Pass oyunlarının Steam’den indirilebilme olasılığı var. Burada bir örnek var: EA’nın oyun abonelik hizmeti olan EA Play, Steam’e 2020’de eklendi. Ancak Game Pass muhtemelen daha zor olacaktır. Hizmet şu anda geliştiricilerin Steam’de yayınladıklarından farklı oyunların sürümlerini sunuyor; bu nedenle, Game Pass oyunlarına özgü sorunların sık sık ortaya çıktığını görüyoruz.

Steam’de Game Pass almak Microsoft’un daha fazla abonelik satmasına yardımcı olacaksa, bunun sonunda gerçekleşebileceği makul görünüyor. Xbox patronu Phil Spencer, Valve’in yeni Linux tabanlı avuçiçi Steam Deck’i hakkında da olumlu bir tweet attı. Newell, “Bu konu hakkında oradaki insanlarla epeyce konuştuk” dedi. “Müşterileriniz istiyorsa, bunu nasıl gerçekleştireceğinizi bulmalısınız. İşte bu noktadayız.”

Steam Deck henüz Game Pass’e tam olarak hazır değil. 25 Şubat’taki bu yazı itibariyle Valve ve AMD, Steam Deck’e Windows yüklemek için sürücü uyumluluğunu sonlandırmak için hala çalışıyor. Bu çözüldüğünde, çift önyükleme yapacak kadar cesur olanlar Game Pass oyunlarını hareket halindeyken oynayabilecekler.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Epic GamesSteam

Dying Light 2 Coop Nasıl Oynanır?

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Aksiyon

Hi-Fi Rush Sistem Gereksinimleri

RehberSteam

Steam Hata Kodu 2 (Error Code 2) ya da E2 Nasıl Onarılır (Sunucular Çok Meşgul)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lost Ark Endgame Rehberi: 50. Seviyeye Geldikten Sonra Yapılması Gerekenler