Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin’s Creed Odyssey’de karakterinizi nasıl iyileştirebilirsiniz?

Bu bölüm Assassin’s Creed: Odyssey’deki karakterinizi nasıl iyileştireceğinize dair tüm bilgileri içerir. Burada, savaşlar sırasında karakterinizi nasıl iyileştireceğinizi ve ölümün eşiğine geldiğinde ne yapacağınızı öğreneceksiniz. Oyun içi dünyayı keşfederken veya gizlice girerken sağlık çubuğunuz kendi kendine yenilenebilir. Sadece karakterinizin tam sağlığını geri kazandıracak yenilenme başlayana kadar beklemeniz gerekiyor.

Ne yazık ki, sağlık çubuğunuz savaşta kendi kendine yenilenmiyor. Bu, karakterinizin küçük sağlık puanlarıyla kaldığı ve kolayca öldürülebileceği bir duruma kolayca neden olabilir.

Sağlığı yenilemenin ilk yöntemi en kolay olanıdır, ancak aynı zamanda en az verimli olanıdır. Aktif bir yetenek kullandığınızda karakteriniz her seferinde biraz can geri alabilir. Bu beceriler adrenalin gerektirir (sarı çubukta en az bir tam bölüm). Tüm sağlığınızı yenilemezsiniz ancak bu yöntem savaş alanında daha uzun süre kalmanızı sağlar. Adrenalini düzenli olarak kullanmak çok önemlidir. Barınız doluyken adrenalin toplayamazsınız. Bu, kendinizi kısmen iyileştirme şansınızı kaybedeceğiniz anlamına gelir.

Savaşta can yenileme eksikliğine yönelik ikinci çözüm, en başından itibaren mevcuttur ve kaçmayı içerir. Düşmanın gözünden kaybolmalı ve çalıların arasında, bir çatıda veya barınak sağlayan başka bir yerde saklanmalısınız. Ardından, sağlık çubuğunuz yenilenmeye başlayana kadar beklemeniz yeterlidir.

Not – Bu yöntemi örn. Bir kaleye saldırırken, savaş alanından tamamen ayrılmamaya çalışın – bu, bölgeye yaklaştığınızda yeni düşman olmaması ve yaraladığınız kişilerin sağlığını tam olarak geri kazanmama şansını artıracaktır.

Sağlık yenileme sorununa üçüncü çözüm, Second Wind aktif yeteneğini elde etmektir. Deneyim seviyesi 5’e ulaştıktan sonra kullanılabilir hale gelir. Bu yeteneğin temel versiyonu, sağlık çubuğunun 1’ini anında geri yüklemenizi sağlar (sonraki seviyelerin kilidini açmak, yenilenmenin yüzde değerini artırır). Bu yeteneği, her zaman kullanılabilir hale getirmek için dört savaş düğmesinden birine atayın.

Second Wind yeteneğinin kullanılmasıyla ilgili iki zorluk vardır:

Bu yeteneği ancak adrenalin çubuğunun en az bir parçası doluysa kullanabilirsiniz.
Bir yeteneği arka arkaya birkaç kez kullanamazsınız. Yenilendikten sonra beklemeniz gerekiyor. Yeniden kazanılan sağlık, karakterinize güvenlik sağlamak için yeterli değilse, yeteneği tekrar kullanabilmeniz için birkaç kez düşman saldırılarından kaçın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Nasıl Hızlı Seviye Atlarsınız?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kamp Rahatlık Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Tech Puanları Nasıl Elde Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring: Spectral Steed nasıl çağırılır?