Elden RingRol Oyunu

Elden Ring: Curved Sword Talisman Nerede Bulunur ve Ne İşe Yarar?

Elden Ring, oyunculara Yüzükler yerine Tılsımlar sunuyor. Curved Sword Talisman, oyundaki yeni bir savaş mekaniğini geliştiriyor. Elden Ring, özellikle yakın dövüşe gelince, savaşı daha kapsamlı hale getirmek için birçok ilginç mekanik sunuyor. Bu yeni mekaniklerden biri, hem HP’ye hem de Posture denilen duruşa büyük hasar vermek için bir saldırıyı engelledikten sonra etkinleştirilebilen Guard Counters olarak bilinir. Normal durumunda güçlü olsa da, Curved Sword Talisman bu hareketi daha da iyi hale getirir.

Curved Sword Talisman, Elden Ring’deki birçok savaş odaklı Tılsım gibi, belirli bir hareket türüyle verilen hasarı iyileştirir. Bu durumda, Guard Counters daha fazla hasar verir ve bir hedefi şaşırtma olasılığı artar, bu da daha kısa sürede kritik bir vuruş yapmanızı sağlar.

Curved Sword Talisman Ne Yapar?

“Kör bir kılıç ustasının bu tekniğin yaratıcısı olduğu söylenir, kişinin rakibinin iyi zamanlanmış bir yanıta karşı savunmasız kalması için saldırmasına izin verme sanatı.”

Elden Ring’deki Guard Counters, gelen bir saldırıyı engelledikten hemen sonra, genellikle sağ elinizde birincil silahınızın Güçlü saldırı düğmesine basılarak etkinleştirilebilir. Özel bir ses çalacak, silahınız bir an için parlayacak ve karakteriniz ekstra hasar veren hızlı bir Ağır saldırı yapacak. Posture’a yeterli hasar verildiğinde, bir düşman sendeler ve kritik bir şekilde vurulabilir. Curved Sword Talisman, bu saldırıların verdiği hasarı %20 gibi devasa bir oranda artırır. Guard Counters düşmanlara zarar vermenin birincil yollarından biri olarak kullanan oyuncular, özellikle Guard Counters neredeyse ardışıksa, düşmanları bir veya iki hamle daha erken şaşırtabildikleri için bu Tılsımı büyük bir gelişme olarak göreceklerdir. Guard Countersı kullanmayan bir yakın dövüş oyuncusuysanız, kesinlikle öğrenmeye değer bir mekaniktir.

Curved Sword Talisman Nerede Bulunur?

Curved Sword Talisman, Stormveil Kalesi’nin başlangıcına doğru bulunabilir. Kaleye ilk kez girerken, kapı bekçisinin önerdiği kısayolu kullanın ve her yerde çok sayıda bomba atan düşman ve patlayıcı sandık bulunan bir bina bulana kadar rotayı takip edin. Sağınızda karanlık bir oda görene kadar düşmanları dağıtarak merdivenlerden yukarı çıkın. Bu odaya girmek, ışıkların kararmasına ve kapının arkanızdan çarpmasına neden olur. Bir veya iki saniye sonra, oldukça güçlü bir kalkan kullanıcısı olan Sürülmüş Şövalye tarafından pusuya düşürüleceksiniz. Onları öldürün ve karanlık odanın arkasında, Kavisli Kılıç Tılsımının bulunduğu bir sandık arayın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Açık DünyaRol Oyunu

Assassin's Creed Shadows'ın Haritası Valhalla'dan Küçük Mü?

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

AksiyonHaberRol Oyunu

Black Myth: Wukong Xbox İçin Ertelendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring’de büyü hasarı hava durumuna göre değişiyor