Elden RingRehber

Elden Ring: Parry “Savuşturma” Yapma

Elden Ring rehberinin bu sayfasında, Parry kullanarak düşman saldırılarını etkili bir şekilde nasıl savuşturacağınızı ve bu mekaniğin önemini öğreneceksiniz. Elden Ring nasıl doğru bir şekilde parry yapabileceğinizi size açıklar. Ek olarak, bu mekaniği kullanmanın oyunda önemli olup olmadığını gösterir. İşte konu başlıklarımız;

Parry – gerekli mi?
Doğru şekilde parry yapmak

Elden Ring’de Parry gerekli mi?

Rakiplerle daha kolay ve daha hızlı başa çıkmak için savuşturmanın kesinlikle gerekli olmadığı gerçeğiyle başlamayalım. Her şeyden önce, bazı saldırılara karşı konulamadığı için her zaman bir rakibi savuşturamazsınız. Diğer saldırılar o kadar hızlı veya tahmin edilmesi zor olabilir ki, savuşturulabilseler bile, gerçekten yapmaya değmez. Böyle bir saldırıyı savuşturmanın ödülü, önemli hasar alma riskinden çok daha düşük olacaktır.

İkinci olarak, hangi yapıyı seçtiğinize bağlı olarak savuşturma da gerekli olmayacak, hatta bazen mümkün olmayacaktır. Bir büyücü veya menzilli bir karakter olarak oynamaya karar verirseniz, envanterinizde bir kalkan taşımanız pek olası değildir. Bazı tek veya iki elli silahların bazen size savuşturma seçeneği sunduğu doğrudur, ancak bunun gibi pek çok silah yoktur. Ayrıca, savuşturma animasyonu, kalkanlara kıyasla biraz farklıdır ve bazen kafa karıştırıcıdır.

Özetlemek gerekirse, savuşturma, yapınızın bunun etrafında toplandığını varsayarsak, öğrenmeye değer hala çok kullanışlı bir mekaniktir. Nasıl savuşturulacağını bilmek birçok durumda faydalıdır, ancak oyunu tamamlamak için gerekli değildir.

Elden Ring’de doğru şekilde parry yapmak

Parry, yani düşman saldırılarını savuşturmak, yüksek riskli, yüksek ödüllü bir mekaniktir. Bu tekniği kullanarak çok şey riske atıyorsunuz. Doğru şekilde yapmayı başarırsanız, getirisi gerçekten büyüktür. Doğru bir şekilde savuşturmayı öğrenmek için bu mekaniği size çok fazla hasar vermeyecek ve saldırılarını okuması kolay bir düşman üzerinde uygulamalısınız.

Böyle bir düşman bulduğunuzda, onları size saldırmaları için kışkırtın. Ancak, ilk vuruşu savuşturmaya çalışmayın. Bunun yerine, herhangi bir hasar almamak için saldırılarını dodgelayın veya uzaklaşın. Saldırı animasyonlarını gözlemleyin. Saldırının en başında değil, düşmanın silahı tam önünüzdeyken savuşturmalısınız. Düşmanın silahı karakterinize yaklaştığında savuşturmanız gerekiyor. Bunu doğru yaparsanız, savuşturulmuş bir saldırının ikonik sesini duyacaksınız. Ek olarak, düşmanın dengesi kısa bir süreliğine bozulacak ve size onlara yaklaşma ve ardından tonlarca hasar vermek için karşı saldırı yapma fırsatı verecek.

Eğer savuşturmada başarısız olursanız, rakibin hala saldırdığını ve hasar aldığınızı göreceksiniz. Genellikle, düşmanlar saldırılarını zincirlerler, bu nedenle ilk başarısız savuşturmadan sonra isabeti yeniden savuşturmaya çalışmanıza değmez, çünkü saldırılar dizisi devam edecek. Bunun ana nedenleri, büyük olasılıkla animasyonlara aşina olmamanız ve art arda iki vuruş aldıktan sonra ölebilme ihtimalinizdir.

Parry yani savuşturma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizi belirlediği için zamanlama çok önemlidir. Bunları çok erken veya çok yavaş yaparsanız, saldırıyı engelleyemezsiniz. Düşman saldırdığında ve kılıcını veya başka bir silahı savurduğunu fark ettiğinizde, kısa bir süre bekleyin ve silahın neredeyse size değdiğini gördüğünüzde savuşturun.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Elden RingRehber

Elden Ring: War Surgeon Seti Nasıl Alınır?

Elden RingRehber

Elden Ring Silah Yükseltme Rehberi

Elden RingRehber

Elden Ring: Flowing Curved Sword Nerede Bulunur?

Elden RingRehber

Elden Ring: Blue Dancer Charm Nasıl Elde Edilir (Saldırı Gücünü Artırma)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Elden Ring: Iron Fist Alexander görevi nasıl tamamlanır?