Rol Oyunu

Horizon Forbidden West: Cradle of Echoes Kodu

Horizon Forbidden West’in Cradle of Echoes görevi sayısal bir kapı kodu gerektiriyor, ancak bu bulmacanın önemli ipucu kolayca gözden kaçıyor. Horizon Forbidden West, sırlarla dolu bir oyundur. Bazen bu sırlar Metroidvania benzeri hareket yükseltmelerinin arkasına gizlenir.

Ve bazen, özellikle oyunun terk edilmiş araştırma tesislerinden birini keşfederken, Horizon Forbidden West bazı şeyleri basit sayısal kodların arkasına saklayacaktır. Ne de olsa bunlar çalışma alanlarıydı ve herkesin Resident Evil tarzı bulmacalarla uğraşacak zamanı yok. Kod gerektiren bir nokta “Cradle of Echoes” görevidir. Horizon Forbidden West, oyuncuya bulmacayı çözmesi için ipuçları verir, ancak bunları gözden kaçırmak kolay olabilir. Cradle of Echoes (Yankıların Beşiği), Horizon Forbidden West’in ana hikaye görevlerinden biridir. Oyunun ortasında gerçekleşir ve oyuncu The Sea of ​​Sands, Seeds of the Past veya The Kulrut’u tamamladıktan sonra kullanılabilir.

Görev, Aloy’un dağlardaki bir Zenith cesedini incelemesi ve gizemli bir “Varlığı” kurtarmak için emirler bulması ile başlar. Cesedin yakınında, başka bir eski araştırma tesisine giden yapay bir tünel var. Oyuncu tesisi keşfederken, holografik bir kullanıcı arayüzüne sahip bir konsolla karşılaşacaklar. Bir konuşmacı, “236 konteyner depoda. Lütfen almak istediğiniz konteyner numarasını girin.” Horizon Forbidden West’in bulmacalarının çoğunun aksine, bu biraz kasıtlı olarak yanıltıcı oluyor. Doğru sayı 001 ile 236 arasında değil. Varl doğru yönde bir ipucu veriyor. Konsol talimatı verdikten sonra “236? İmdat sinyalinde numara yok muydu?” diyor. Bahsettiği tehlike sinyali Aloy’un not defterinde “Metin Veri Noktaları – Görevler” sekmesi altında bulunabilir. Aşağıdaki gibi;

SOS.

37°55’39.9″N 116°27’02.4″W

237.

BEWARE.

Horizon Forbidden West’te Cradle of Echoes Kodu (Yankıların Beşiği Kodu)

Cradle of Echoes kodu 237’dir, maksimum konteyner aralığı olması gerekenin bir üstündedir. Bu, oyunun her kopyası için aynıdır; kampanya başına rastgele değildir. Oyuncu kodu girdikten sonra, bir ara sahne gizemli “Varlığın” ne olduğunu ortaya çıkarır. Ancak oyuncu bu ifşayı işlemeden önce, hemen bir Seviye 25 Spectre’a karşı bir patron dövüşüne başlar. Bu zor ve uzun bir dövüş, bu yüzden Aloy en az 22. seviyede olmalı ve envanterinde bazı sağlık eşyaları bulunmalıdır. Ayrıca, Spectre asit ve plazma hasarına karşı zayıf, ateş, şok ve arıtma suyu hasarına karşı güçlüdür, bu nedenle oyuncular silahlarını buna göre hazırlamalıdır.

Güncelleme: 23/04/2024 – Yankıların Beşiği Kodu şeklinde ekleme yapıldı. İnternette arama deneyimini iyileştirmek ve konunun daha kolay bulunmasını sağlamak amacıyla böyle bir ekleme yapılmıştır. Cradle of Echoes’un tam manası istenildiği gibi tercüme edilmemiş olabilir. Bilgilerinize sunarız.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

AksiyonHaberRol Oyunu

Black Myth: Wukong Xbox İçin Ertelendi

HaberRol Oyunu

Enotria: The Last Song, 19 Eylül'de piyasaya sürülecek

HaberRol Oyunu

BioWare, Dragon Age'ın Devamını Yepyeni Bir İsimle Tanıttı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring: Iron Whetblade Nereden Alınır Ne İşe Yarar?