Nişancı Oyunu

Stalker 2’nin İsmi Değiştirildi

Rus kuvvetleri Ukrayna’yı işgal etti ve savaş 19 gündür devam ediyor. Stalker geliştiricisi GSC Game World, şu anda saldırı altında olan Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunuyor ve savaşın başlangıcından bu yana işgalin ‘insanlık dışı zulmünü’ kınadı ve Stalker 2’nin geliştirilmesini duraklattı. Bugün Stalker 2 için Steam girişi güncellendi ve devam oyununun altyazısı Heart of Chornobyl olarak değiştirildi. Bu değişiklik, Steam girişlerinin ve açıklamalarının çoğunu etkiledi, ancak orijinal ‘Çernobil’in Kalbi’ yazısı, tanıtım resimlerinde ve bazı listelerde hala görülebiliyor.

Değişiklik hakkında bir açıklama yok, ancak bunun arkasındaki neden, neredeyse kesinlikle Chornobyl’in bölgenin Ukraynaca yazılışı, Çernobil’in ise Rusça yazılışı. İki ülkenin tarihleri ​​nedeniyle, dilin belirli unsurları siyasi olarak suçlanıyor: en önemlisi, Ukrayna’dan ‘the Ukraine’ olarak bahsetmek bir hakaret olarak kabul ediliyor.

Ukraynalı gazeteci Olena Goncharova, 2018’de Kyiv Post’ta, “the Ukraine demek bir gramer hatasından daha fazlasıdır – Ukrayna ve Ukraynalılar için uygunsuz ve saygısızlıktır” dedi. “Ukrayna artık başka bir ülkenin veya imparatorluğun parçası değil. Birçok zorlu savaştan sonra bağımsız, üniter bir devlet haline geldi.”

Kiev’in kendisi başka bir örnek: onu ‘Kiev’ olarak yazmak yaygındı ve hala yaygın, ancak bu yazım Rus dilinden türetilmiştir. 2018’den bu yana, Ukrayna hükümetinin kendisi de daha geniş bir Ukrayna miras hareketinin parçası olan KyivNotKiev bilgilendirme kampanyasının konusu oldu. Yani bu Stalker 2 için küçük bir değişiklik ama çok daha büyük bir şeyin parçası olarak kabul edilebilir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Hayatta KalmaKorkuNişancı Oyunu

Stalker 2 geliştirmesi duraklatıldı, bakın sebebi ne?

Nişancı Oyunu

Stalker 2'nin 2022 sonbahara ertelendiği bildiriliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elite Dangerous’ın konsol sürümü desteği kesildi