Lost Ark

Lost Ark, Botlar için Kolay Altın Kasmayı Kaldırdıktan Sonra 200k Kullanıcısını Kaybetti

Amazon, sık sık yasaklamaya ek olarak, Lost Ark’ın her yerde botlarla dolmamasını sağlamak için ekstra adımlar attı. Bu şekilde 200 bin eşzamanlı kullanıcıyı kaybettiler ve bu kötü bir şey değil. İstenmeyen posta hesapları ve botlar, şu anda Lost Ark’ta yaygın bir sorundur, bazı sunucularda, özellikle normal ve yoğun oyun saatlerinde gerçek oyunculardan daha fazla bot nüfusu vardır. Şimdi, bu sorunla mücadele etmek için Amazon, Feiton NPC’lerinden 7k altın uyum ödüllerini kaldırdı ve bunun yerine ödülleri gümüşle değiştirdi.

Bu, bir botun altın elde etmesinin ve aynı anda yüzlerce karakter üzerinde yapmasının en kolay yoluydu. Bu güncellemeden önce Lost Ark, 800 bin civarında eş zamanlı oyuncu alıyordu ve dün güncellemeden hemen sonra 590k’ya düştü. Ancak bu kötü bir şey değil. Aksine, son derece iyi bir şey. Bu, Amazon’un oyunlarındaki bot popülasyonunu dizginlemek için etkili bir yol bulduğu anlamına gelir, bu da oyun içi ekonomiyle ilgili sorunların ortaya çıkmamasını sağlayacaktır.

Öte yandan, mevcut oyuncu sayıları oyunu oynayan gerçek oyuncuların göstergesidir ve üstteki verilere baktığınızda oyuncu sayısı yine de oldukça iyi. En büyük problemler yavaş ama emin adımlarla çözüldüğü için onların yükselmeye başlamalarını bile bekleyebiliriz.

Görünüşe göre Amazon, New World’den derslerini almış ve Lost Ark’ın aynı şekilde parçalandığını görmeye niyetli değil.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Lost Ark

Lost Ark: Artist Sınıfı ve 96 Kişilik PvP Modu Çıkış Tarihleri

Lost Ark

Lost Ark'ın Oyunu Bozan Hatası Bakın Nasıl Düzeltiliyor

Lost ArkRehber

Lost Ark - Valtan Legion Raid Rehberi

Lost Ark

Lost Ark Telefonlardan Oynanabilecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring’te Görevleri Takip Etmek İçin iOS Uygulaması Geliştirildi