Rol Oyunu

Horizon 3 Geliyor, Forbidden West Yönetmeni Onayladı

Horizon Forbidden West’in devamı muhtemelen zaten geliştirme aşamasında. Bu, oyunun Guerrilla Games’ten yaratıcı yönetmeni Mathijs de Jonge tarafından bir şekilde doğrulandı.

Horizon Forbidden West’in piyasaya sürülmesinden sonra ortalık henüz yatışmış değil ve oyunun yaratıcı yönetmeni Mathijs de Jonge, vg247.com ile yaptığı röportajda, stüdyo Guerrilla Games’in Aloy’un maceralarının üçüncü bölümü üzerinde çalıştığını bir şekilde doğruladı. Dahası, ikinci oyun – birincisi gibi – devam oyununun hikayesinin ne yöne döneceğini ortaya çıkarabilir.

Cliffhangers ve dağınık ipuçları

Her iki oyun da uçurumlarla bitiyor – küçük olsalar da mevcutlar. Üstelik ilk bölümde, devam oyununda ziyaret ettiğimiz gizemli Forbidden West’i öğrendik. Oyun dünyasının tarihinde de açıklanması gereken bariz boşluklar vardı.

Spoiler var Forbidden West bitirmediysen okuma

Geliştiriciler, Forbidden West’te benzer bir yaklaşım kullanmış görünüyor. Hikayenin finalinde, karakterlerden birinin Far Zenith’in bir üyesi olduğunu öğreniyoruz – Dünya’daki yaşamın neredeyse tükenmesinden önceki olaylardan kısa bir süre önce Sirius adında bir koloni kuran bir grup milyarder. Eylemleri artık insanları tehdit edebileceğinden, oyunun sonunda Aloy, kendisinin ve arkadaşlarının bir uyarı taşımak ve tehdidi uzaydan püskürtmek için yardım istemek için kabilelerine geri dönmeleri gerektiği sonucuna varır.

Bir başka ilginç yön, kızıl saçlı kahramanın ikinci oyun olan Quen’de tanıtılan kabilenin yaşadığı Pasifik Kıyısı’na yolculuğu olabilir. Bu, oyunculara keşfedilecek yeni bir alan verecek ve Aloy güçlü müttefikler kazanacak.

Sonuçta – Mathijs de Jonge’nin yukarıda belirtilen röportajda belirttiği gibi – Horizon serisi:

“[…] bir gizemi ortaya çıkarmaya odaklanır; […] hem eski dünyada hem de oyunun geçtiği zamanlarda. […] Yeni olaylar yaratmak için kullanabileceğimiz birçok hikaye var. Horizon Forbidden West’i sona erdiren uçurum, bir sonraki bölüm için bazı şeyleri ayarlamamıza yardımcı olacaktı.”

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

Rol Oyunu

Horizon Forbidden West, PS5'inizde 100 GB'a kadar yer kaplayabilir

AksiyonMacera

Horizon: Forbidden West'ten Önce Frozen Wilds Oynamanız Gerekiyor Mu?

Macera

Horizon: Forbidden West Altı Oyun Tarzı Sunacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Yeni bir zombili Call of Duty dedikoduları yayılıyor, işte detaylar