AksiyonMacera

Horizon: Forbidden West’ten Önce Frozen Wilds Oynamanız Gerekiyor Mu?

Horizon: Zero Dawn’ın bir DLC genişlemesi vardı, ancak bazıları yaklaşmakta olan Forbidden West’i tam olarak anlamak için oynamanın gerekli olup olmadığını merak ediyor olabilir.

2022 şimdiden büyük video oyunlarıyla dolu görünüyor ve PlayStation için öne çıkan sürümlerden biri Horizon: Forbidden West. Hem PS5 hem de PS4 için Şubat ayında piyasaya sürülecek olması nedeniyle, daha da büyük ve daha iyi bir devam oyunu için selefinin temellerini geliştirmeyi hedefliyor. Guerrila Games, oyundaki yeni savaş mekaniklerini, silahları, ortamları ve çarpıcı grafikleri sergiledi, ancak macerayla ilgili diğer ayrıntıların çoğu gizemini koruyor.

Oyun öğelerine devam etmesi ve Horizon: Zero Dawn’dan arsa konularını genişletmesi beklenirken, “The Frozen Wilds” DLC’sinin devam oyununun hikayesini ne kadar etkileyeceği belli değil. Bu DLC, temel oyuna harika bir ek olsa da, tüm oyuncuların kontrol etmeye karar verdiği garanti edilmiyor ve şimdi Horizon: Forbidden West’in ona özel bir atıfta bulunması durumunda anlamamış hissetme endişesi olabilir. Kısaca, “The Frozen Wilds” DLC’si zorunlu değildir, ancak bunun hala Horizon: Forbidden West’in çıkışına giden değerli bir oyun olmasının birkaç nedeni vardır.

Frozen Wilds, Forbidden West’ten Önce Oynamak İçin Zorunlu Değil

Yukarıda bahsedildiği gibi, “The Frozen Wilds” DLC, oyuna harika bir katkı olsa da, genel hikayeyi anlamak için çok önemli değil. Basitçe Horizon: Zero Dawn oynamayı ve ardından doğrudan Horizon: Forbidden West’e atlamayı seçen oyuncular, kritik hikaye vuruşlarını kaybetmeyecek ve oyunlar arasında garip bir boşluk hissetmeyecekler. Bunun ana nedeni, DLC’nin, satın alındıktan sonra herhangi bir zamanda etkinleştirilebilen Zero Dawn’a ek bir yan görev gibi işlev görmesidir.

Ayrıca DLC, Aloy’u Zero Dawn’daki ana aksiyonun gerçekleştiği yerden ayrı, tamamen yeni bir konuma getiriyor. Bu yeni karlı ortamın, tamamen yeni karakterlerden oluşan kendi toplulukları var. Soğuk manzara, temel oyunda yerleşik formülde eğlenceli bir değişiklik yapar ve herhangi bir iyi DLC’nin yapması gerekeni yapar: daha önce olanı temel alır ve oyunculara ana deneyimi tamamlamak için çekici yeni bir içerik dilimi sunar. Bu nedenle, zorunlu olmasa da, hayranların kontrol etmesi akıllıca olacak oldukça keyifli bir yolculuktur.

Forbidden West, Zero Dawn’ın Hikayesine Odaklanacak

Guerrila Games, muhtemelen tüm oyuncuların Horizon: Zero Dawn için DLC’yi oynamadığının farkındadır, bu nedenle devam oyununda buna çok fazla vurgu yapmak akıllıca bir karar olmaz. DLC, kendi başına ayakta duran bağımsız bir ürün olacak ve asıl odak noktası Horizon: Zero Dawn’da tanıtılan ana hikayeye devam etmek olacak. Horizon: Forbidden West fragmanlarındaki atmosfere ve olay örgülerine dayanarak, oyuncular ilk oyun hakkında genel bir anlayışa sahip oldukları sürece, gayet iyi bir şekilde takip edebilecekler gibi görünüyor.

Forbidden West’in DLC’ye bir veya iki garip referans dışında büyük bir önem vermesi pek olası değil. Ana tehdit muhtemelen orijinal oyunda tanıtılan GAIA’nın bir alt işlevi olan HADES’ten gelecek. Hikayenin, bu yepyeni ortamda üstesinden gelinmesi gereken yeni makineler ve tehditlerle, oyuncuların beklemediği bazı bükülmeler ve dönüşler olması muhtemel. İyi bir devam filmi, hikayeyi ileriye taşımalı ve eski fikirlere geri dönmemeli, bu nedenle “The Frozen Wilds”ı kaçıran oyuncular bu konuda endişelenmemeli.

Sylens, Frozen Wilds ve Forbidden West’i Bağlıyor

Bu nedenle, Horizon: Forbidden West’i anlamak için “The Frozen Wilds” oynamak kesinlikle gerekli olmasa da, hayranların kontrol etmesi gereken başlı başına keyifli bir deneyimdir. Bununla birlikte, ilk oyundan DLC’de çok dikkat çeken ve devam oyununda görüneceği zaten onaylanan bir karakter var. Aloy’un bir arkadaşı olan Sylens, yolculuk boyunca birçok kez Aloy ile Focus cihazı aracılığıyla birçok kez konuşuyor.

Her ne kadar Horizon: Zero Dawn’da görünse de, Sylens’in karakter geliştirme yolunda pek bir şeyi yoktu. Horizon: Forbidden West’in tanıtım fragmanında gösterilen birkaç tanıdık yüzden biri olduğu düşünülürse, bu sefer daha fazla faktör olabilir. “The Frozen Wilds” DLC’sinde Sylens ve arka planı hakkında biraz bilgi verilmektedir. Oyuncular, geçmişte olanların ilgisini çektiğini ve ataları hakkında daha fazla şey öğrenmek istediğini öğrenirler. Aloy’un Sylens’e tamamen güvenmediğini de belirtmekte fayda var ki bu, devam filminde kesinlikle yoğunlaşacak bir şey.

Sonuç olarak, DLC’nin döngüde olması gerekmese de, Horizon: Zero Dawn ve Horizon: Forbidden West dünyasına hala eğlenceli bir ektir. Yeni konum, daha önce olanlara eğlenceli bir dönüş sağlıyor ve Sylens ve diğer yönler için eklenen ayrıntılar, yalnızca oyuncuların serinin evrenine daha fazla yatırım yapmalarına yardımcı olabilir. Artı, kabaca iki ay beklemek, oyuncuların Horizon: Forbidden West nihayet mevcut olana kadar bu DLC’yi kontrol etmelerinin zararı olmaz.

Horizon: Forbidden West 18 Şubat 2022’de PS4 ve PS5 için çıkacak.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonHaber

Gears of War: E-Day Ray Tracing İle İlgili Bilinenlere Göz Atın

AksiyonMafia Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition açık dünya mı?

AksiyonHaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Oyun Süresi Kaç Saat?

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Forza Horizon 5 Çılgınlığı Gerçek Oldu; Oyunun 6 Milyon Oyuncusu Var