AksiyonRol Oyunu

Unreal Engine 5 Üzerinde Geliştirilen Yeni Tomb Raider Oyunu Duyuruldu

Crystal Dynamics, yeni bir Tomb Raider oyununu duyurdu ve Unreal Engine 5 kullanılarak inşa edileceğini açıkladı.

State of Unreal 2022 sırasında oyunu duyuran Crystal Dynamics’in Tomb Raider franchise genel müdürü Dallas Dickinson, “yüksek kaliteli bir sinematik aksiyon-macera deneyimi” sözü verdi, ancak hiçbir oyun veya görüntü göstermedi ve bir yüzeysel de olsa çıkış tarihi belirtmedi. Dickinson, ekibin “sadakat sınırlarını zorlamak” istediğini ve hayranların Crystal Dynamics ve Tomb Raider’dan bir seri olarak hak ettiği deneyimi yaratmaya çalıştığını söyledi.

Crystal Dynamics, bir sonraki projesini Unreal Engine 5’e taşıyan en son büyük geliştirici oldu. Diğer geliştiriciler arasında The Coalition ve bir sonraki Witcher oyununun Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirileceğini açıklayan CD Projekt Red yer alıyor.

Bu, 2018’de piyasaya sürülen Shadow of the Tomb Raider’dan bu yana ilk yeni ana hat Tomb Raider oyunu olacak. Crystal Dynamics, son yıllarda en iyi Tomb Raider serisini yeniden başlatmasıyla bilinir ve bize Lara Croft’un kökenlerine daha cesur bir şekilde yeni bir bakış sunar. Son yıllarda, Marvel’s Avengers’ı geliştirdi ve Microsoft’un Initiative stüdyosuna Perfect Dark’ın yeniden başlatılmasında yardımcı oldu.

Geçen yıl Tomb Raider serisinin 25. yıldönümünde Crystal Dynamics oyun direktörü Will Kerslake, yeniden başlatma üçlemesi ile Lara Croft’un daha deneyimli bir kaşif olduğu orijinal oyunlar arasındaki hikayeleri birleştirmekten bahsetti. Ancak Kerslake, Crystal Dynamics’in o sırada yeni bir oyun duyurmaya hazır olmadığını da söyledi.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
SnowRunner, PS5 ve Xbox Series yükseltmesini Mayıs sonunda alacak