Lost Ark

Lost Ark Telefonlardan Oynanabilecek

Lost Ark’ın artık mobil cihazlarda oynanabilir olacağı gerçeğinin etkilerini beğendiğimizden emin değiliz. Oyunun daha erişilebilir olması iyi bir şey, ancak haftalık görevleri kaçırmanın daha cezalandırıcı olup olmayacağı sorusunu akla getiriyor.

28 Nisan 2022’den itibaren Lost Ark, NVidia GeForce NOW’da piyasaya sürüldü ve oyunun PC dışındaki cihazlarda oynanabilmesine izin verdi. Bu, GeForce NOW’un doğrudan buluttan dizüstü bilgisayarınıza, masaüstünüze, Mac’inize, SHIELD TV’nize, iPhone, iPad ve Android cihazlarınıza gerçek zamanlı oyun oynaması sağladığı için işe yarar. Desteklenen oyunlar için buluta kaydetme özelliği sayesinde, nerede olursanız olun, desteklenen herhangi bir cihazda oyununuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Oyuna erişilebilirlik elbette iyi bir şey. Bir mobil sürümün bir oyuna, özellikle de bir MMO’ya getirebileceği olumlu şeyleri görmek için Albion Online’a bir göz atmanız yeterli.
 

Ancak Lost Ark’ın hala bir Asya MMO’su olduğunu ve grinding özellikleriyle ün saldığını unutmamalıyız. Günlük ve haftalık görevler, kaçırılan görevleri telafi edecek bir sistemle, oyun boyunca ilerlemenin zaten elverişsiz bir yolu, bu da geliştiricilerin onlara verdiği önemi gösteriyor.
Asya’da mobil oyunların yaygınlığı ve günlük ödül ve eziyet sevgileriyle, oyunu daha sık oynamaya teşvik olarak bu görevleri kaçırmanın cezalarının arttığını hayal etmek imkansız değil. Böyle bir durumda, şu anda Batı’da canlı olan mobil oyunların küçümsenmesi nedeniyle, bu, oyundan ayrılan oyuncular üzerinde olumsuz bir etkiye neden olabilir.
Tüm bu olumsuz düşünceleri geride bırakalım, bir bilgisayar oyununa telefondan erişmek, oyun dünyasının rahatlığını ve keyfini en üst düzeye çıkarmıyor mu? Ayrıca telefonunuzun da son model bir oyun telefonu olmasına da gerek yok. Gforce Now, oyunu tamamen kendi sunucusunda oynatıyor size sadece görüntüyü kontrol etmek kalıyor. Yani hızlı bir internet yeterli olacaktır.

Bakalım gforce Now mobil oyun sektörüne nasıl etki edecek, zira bilgisayar oyunlarına telefondan erişmek, mobil oyunların çıtalarını yükseltmelerini zorunlu kılıyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Lost Ark

Lost Ark: Artist Sınıfı ve 96 Kişilik PvP Modu Çıkış Tarihleri

Lost Ark

Lost Ark'ın Oyunu Bozan Hatası Bakın Nasıl Düzeltiliyor

Lost ArkRehber

Lost Ark - Valtan Legion Raid Rehberi

Lost Ark

Lost Ark GeForce NOW Desteği Aldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Genshin Impact 2.7 güncellemesi ile, oyun başladığından beri ilk kez bir gecikme yaşıyor