Spor Oyunları

PlayStation ve Xbox Sahipleri FIFA 22’yi Beraber Oynayabilecek

FIFA 22 Çapraz Oyunu; PlayStation 5 ve Xbox Serisi X sahipleri nihayet birlikte oynayabilir. Cross-Play FIFA 22’ye tanıtıldı. PlayStation 5, Xbox Serisi S/X ve Google Stadia sahipleri birlikte maçlar oynayabilir.

FIFA 22’ye platformlar arası oynama seçeneği verildi; Çapraz oyun, Sezon Klasmanları ve Dostluk Maçlarını (çevrimiçi sezonlar ve çevrim içi hazırlık maçları) içerir;

Geliştiriciler, serinin gelecekteki yeni oyunları göz önünde bulundurarak özellikleri test ediyor. İnternette dolaşan söylentilere göre FIFA 23, seride cross-play sunan ilk oyun olacaktı. Bu mod sayesinde farklı konsolların sahipleri birlikte maç oynayabileceklerdi.

Ancak, içerik oluşturucular görünüşe göre bu özelliğin uygulanmasını hızlandırmaya karar verdiler. O özellik, yani çapraz oyun, FIFA 22’de çıktı.

Çapraz oyun, PlayStation 5, Xbox Series S/X ve Google Stadia sahiplerini içerir.

Çapraz oyun, Sezon Klasmanları ve Dostluk Maçlarında (çevrimiçi sezonlar ve çevrimiçi hazırlık maçları) çevrimiçi oynamaya izin verir. Yeni özellik, FIFA Ultimate Team’de (FUT) çapraz oynamaya izin vermiyor.

Çapraz oyun aktive veya herhangi bir zamanda devre dışı bırakılabilir. Geliştiriciler bu beklenmedik problemleri riskini azaltmak için böyle bir önlem almıştır. Bu açıdan çapraz oyun sadece iki oyun modunda kullanılabilir.

FIFA 22 için çapraz platform şu an test aşamasında.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Switch

Nintendo Switch Konsolunuzu Tablete Dönüştürme

KonsolRehberXbox

Xbox One'da Nasıl Daha Fazla Depolama Alanı Açılır?

KonsolRehberXbox

Xbox Hata Kodu 0x87e11838 Çözüm

PlaystationRehber

PS5 Hata Kodları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lost Ark Telefonlardan Oynanabilecek