MinecraftRehber

Minecraft Realm’e Eklenti Nasıl Kurulur?

Minecraft Realm, Minecraft deneyimini arkadaşlarınızla paylaşmanın harika bir yoludur, ancak eklentiler oyunu daha da iyileştirebilir!

Minecraft, tarihin en ünlü ve en iyi bilinen oyunlarından biridir. Silahlar ve araçlar oluşturmak için bloklar, çeteler ve sonsuz tariflerle dolu dünyalar her oyuncunun emrindedir. Ancak bu asla yeterli değildir ve oyuncular, oyun deneyimini bozmadan Minecraft’ta oynanabilecek modlar, eklentiler ve ek içerik oluşturmak için her zaman Mojang’ın önüne geçmeye çalışırlar.

Oyuncuların arkadaşlarını kişisel bir sunucuda çevrimiçi olarak davet etmelerinin aboneliğe dayalı yolu olan Minecraft Realm için, oyunun vanilya sürümlerinden oynanma şeklini değiştirebilecek eklentileri bulmak ve eklemek nispeten kolay hale geldi.

Minecraft için Doğru Eklentileri Bulun

Giderek daha fazla seçenek mevcut olduğundan, bir bölge için hangi eklentilerin istendiğini seçmek zor olabilir. Minecraft Marketplace, oyunun izinlerini, görünümlerini veya içeriğini değiştirebilecek eklentiler bulmaya başlamak için mükemmel bir yerdir, ancak oyuncuların oyunu farklı bir ortamda oynamaktan kaçınmaya çalışan diğer oyuncular tarafından icat edilmiş mükemmel eklentileri bulabileceği birçok başka yer vardır.

Her oyuncunun Minecraft deneyimine çılgınca farklı şeyler yapabilen bir dizi eklenti var. Bölgeler ve eklentiler, oyuncuların bu varyasyonları vanilya oyunuyla paylaşmasına izin verir. Oyuncuların oynadıkları dünyaları tamamen düzenlemesine ve yeniden tasarlamasına olanak tanıyan güçlü bir inşa aracı olan WorldEdit’ten, oyuncuların bu bölgelerdeki savaşları veya yapıların yıkımını durdurmak için kendi krallıkları içinde korunan bölgeler oluşturmasına olanak tanıyan WorldGuard’a. Oyuncular, vanilya oyununda küçük öğeler için yeni tarifler veya yeni çeteler eklemek gibi hafif değişiklikler isteyip istemediklerini veya deneyimlerini tamamen değiştirmek isteyip istemediklerini seçebilirler.

Oyuncular tercih ettikleri eklentileri seçtikten sonra, Marketplace’te veya eklentilerin eklentiyi indirmek için bulunduğu diğer herhangi bir web sitesinde seçenekler olmalıdır. İndirildikten sonra, eklentileri bölgeye kurmak için yalnızca birkaç basit adım vardır.

Hem indirmeden önce hem de sonra oyuncular, eklentileri, özellikle Minecraft Marketplace dışındaki web sitelerinden indirmenin, daha az saygın web sitelerinden geliyorlarsa virüs eklenebileceğinden tehlikeli olabileceğini bilmelidir.

İndirme tamamlandıktan sonra, oyuncular dosyayı açmalı ve kaynak paketinin, dünyanın veya içerdiği her şeyin başarıyla kurulduğunu söyleyen bir mesaj görmelidir. Eklenti şimdi oyuncunun Minecraft sürümüne kurulmalı, ancak şimdi uygun alana eklenmesi gerekiyor. Oyuncular, örneğin tarayıcılarının bağlantıyı güvenli bir bağlantıyla kilitleyip kilitlemediğini kontrol ederek, indirdikleri sitenin saygınlığını çeşitli şekillerde kontrol edebilirler.

Bu tür web sitelerinden çerezleri engellemek ve herhangi bir eklenti indirmeden önce web sitesinin güvenlik sertifikasını kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Eklentiler herkes tarafından yapılabilir, bu da oyunun sonsuz potansiyeline bir üreme alanı bulmak için bir yer verir, ancak aynı zamanda yanlış ellerde tehlikeli bir şekilde kullanılabilir.

Eklentileri Yükleme Minecraft

Minecraft’a bir eklenti eklendiğinde, oyuncular bölge ayarlarına gidebilir ve ayarlar içinde “davranış paketi” veya “kaynak paketi” sekmesine girebilir. Oyuncular, hangi eklentilerin aktif olduğunu ve krallığa eklendiğini buradan kontrol edebilmelidir. Ayrıca bu sekmede, oyuncular kendi Minecraft oyunlarında yüklü olanlardan diyara yeni eklentiler ekleyebilecekler.

Eklentiler realme yüklendikten sonra, o alemdeki her oyuncunun eklentiden gelen içeriğe erişimi olmalıdır. Bu, alemlerle uyumlu tüm eklentiler veya diğer eklenti türleri için çalışmalıdır ve Minecraft deneyimini ilerletmek için harika bir yoldur.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MinecraftRehber

Minecraft Kurtlar Nasıl Evcilleştirilir?

MinecraftRehber

Minecraft Stonecutter Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar

Hayatta KalmaRehber

Pebblet Axe Nasıl Yapılır? Grounded Rehber

OverwatchRehber

Overwatch 2: Karakterler nasıl açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Assassin’s Creed Rift Ertelendi, Resmi Bilgi