RehberSniper Elite

Sniper Elite 5: Zorluk Seviyeleri, Hangisini Seçmelisiniz?

Sniper Elite 5: Bir zorluk seviyesi seçme. Sniper Elite 5 oyununda 4 farklı zorluk seviyesi arasından seçim yapabilirsiniz. Rehberimiz, bunlar arasındaki temel farkları ve gerçekçi seviyenin varsayımlarını açıklamaktadır.

Sniper Elite 5, zorluk seviyesini tercihlerinize göre ayarlamanıza olanak tanır. Rehberimizde 4 ana zorluk seviyesi, aralarındaki farklar ve otantik zorluk seviyesinin benzersiz kuralları hakkında bilgi edineceksiniz.

 1. Zorluk seviyesi seçme ve değiştirme
 2. Otantik zorluk seviyesi ve diğer 3 seçenek
 3. Özel zorluk ayarları
 4. Zorluk seviyesi seçme ve değiştirme

Oyunda yeni bir sefere başladığınızda ilk defa zorluk seviyesini seçiyorsunuz. Bunun nihai bir karar olması gerekmez, çünkü önceden seçilen zorluk seviyesi duraklatma menüsünden değiştirilebilir (aşağıdaki resimde işaretlenmiş seçenek).

Otantik zorluk seviyesi ve diğer 3 seçenek

Oyunda dört ana zorluk seviyesi vardır (ayrıntılı seçenekler bir sonraki bölümde açıklanmıştır):

 • Sivil, çok düşük bir zorluk seviyesine eşdeğerdir,
 • Cadet, düşük zorluk seviyesine eşdeğerdir,
 • Sharpshooter, normal zorluk seviyesine eşdeğerdir,
 • Sniper Elite, yüksek zorluk seviyesinin eşdeğeridir,

Otantik, bazı benzersiz özelliklere sahip en yüksek zorluk seviyesidir.
Oyunu Sharpshooter veya Sniper Elite seviyesinde ilk kez oynamak en iyisidir (serideki önceki oyunları iyi biliyorsanız). Yeterli bir meydan okuma sunuyorlar, ancak tespitten kaçınmayı veya hassas atışlar yapmayı zorlaştıracak ipuçlarının ve nişan alma desteğinin eksikliğini vurgulamanıza gerek yok. Normal veya yüksek zorluk, koleksiyon bulmayı ve isteğe bağlı görev hedeflerini tamamlamayı da kolaylaştıracaktır.

İkinci oyun için Authentic zorluk seviyesini bırakın. Diğer seviyelerden çok daha fazla talepkar kılan çeşitli özelliklere sahiptir:

 • Kullanıcı arayüzü kaldırıldı – yardımı nişan almak veya örneğin düşmanları takip etmek için kullanamazsınız.
 • Gerçekçi mermi fiziği – diğer şeylerin yanı sıra, hedef mesafeyi veya rüzgarın mevcut yönünü ve gücünü göz önünde bulundurmalısınız. Uzun mesafeli atışlar yaparken düzeltmeler yapmalısınız ve hedefi ıskalamak daha kolay.
 • Rakipler savaşta daha iyidir ve sıradan askerler bile oldukça zorlayıcı olabilir.
 • Sağlıkta yenilenme yok. Kaybedilen sağlığı geri kazanmanın tek yolu Med Kitleri ve bandajları kullanmaktır (bir görevde yanınıza daha fazlasını almaya değer ve dikkatli olun).

Özel zorluk ayarları

Ana zorluk seviyesini seçmek yerine, seçeneklerini tercihlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu 2 şekilde mümkündür. İlk yöntem, 3 kategoride ayrı ayarlar kullanmaktır:

 • Savaş – Buradaki seçenekler, rakiplerin algısını ve direncini, karakterinizin direncini veya mühimmat miktarını içerir.
 • Sniping – Buradaki seçenekler, rüzgarın mermi yörüngesini, mermi fiziğini (açık veya kapalı) ve Boş Akciğer mekaniğini nasıl etkilediğini içerir.
 • Taktik seçenekler – Buradaki seçenekler, diğerlerinin yanı sıra ekranda ne kadar bilginin görüntülendiğini (ve HUD’yi etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı) ve sağlık veya mühimmat görünürlüğünü içerir.

Ayrıca onlarca seçenekten oluşan bir liste ile gelişmiş zorluk seviyesi ayarlarına gidebilirsiniz. Bu sekme, oyunu kendiniz için özelleştirmek için en fazla fırsatı sunar. Örneğin, ayarların geri kalanını korurken Odağı kapatmak istiyorsanız bunu kullanmak iyi bir fikirdir. Veya düşman saldırılarının etkinliğini arttırırken karakterin sağlığını artırmak için.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
GTA 5Rehber

GTA 5'te Telefon Numaraları Nasıl Aranır?

RehberStar Wars Serisi

Star Wars Jedi Survivor'da K-405 Droid Nasıl Yenilir?

RehberStar Wars Serisi

Star Wars Jedi Survivor'da Su Rampasına Nasıl Tırmanılır?

RehberStar Wars Serisi

Star Wars Jedi Survivor'daki Tüm Bounty Hunter Konumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Farming Simulator 19 – Oyunu Zorlaştırma