KonsolRehberXbox

Xbox Hata Kodu 0x87e11838 Çözüm

Xbox, dünyanın en popüler konsollarından biridir. Xbox Hata Kodu 0x87e11838’i kolayca düzeltmek için bu rehberimiz size yardımcı olacak. Çözüm bulursanız mutlaka bize yorumlardan erişin ki diğer insanlar da faydalansın. Xbox, PlayStation ve Nintendo Switch’in beğenilerinin gerisinde kalıyordu. Yeni nesil Xbox’ın çıkışıyla birlikte rekabet arttı. Gamepass ve Xcloud’un piyasaya sürülmesiyle birlikte Xbox kullanıcıları, oynamak istedikleri her yerde ve herhangi bir cihazda oynayabilecekleri devasa bir oyun koleksiyonuna sahip oldu.

Daha yeni konsollar, önceki Xbox neslinin sahip olduğu aynı soruna sahip değil, ancak yine de mükemmel değil. Satın alımlarınızı doğrulamak için hala çevrimiçi bir bağlantıya ihtiyacınız var ve son zamanlarda Xbox hizmetlerinde ciddi sorunlar yaşanıyor. Xbox sunucuları kapalıysa veya bağlantı sorunlarınız varsa oyun oynayamazsınız.

Xbox konsolunuzda bir oyun başlatmaya çalıştığınızda Hata Kodu 0x87e11838 oluşur. Bu özel hata, bir lisans sorunu veya bir ağ veya yapılandırma sorunu olduğunda ortaya çıkar. İşte bu hatayı nasıl düzeltebileceğiniz konusunda bilgiler aşağıda paylaşılmıştır.

  1. Xbox çevrimiçi mi kontrol edin
  2. İnternet bağlantınızı kontrol edin
  3. Satın Alınan Oyunlar ile Giriş Yapın
  4. Xbox Konsolunuzdaki Önbelleği Temizleyin

Bu dört madde de çözümünüzü bulacağınızı düşünüyoruz.

Neden 0x87e11838 Hata Kodunu Düzeltmelisiniz?

Bu hala birden çok nedenden dolayı ortaya çıkabilir ve bu hatayı mümkün olan en kısa sürede düzeltmek en iyisidir. Basitçe söylemek gerekirse, bu hata çözülmezse, en sevdiğiniz oyunların keyfini çıkaramayacaksınız.

0x87e11838 Hata Kodu Nasıl Onarılır?

Artık bu hatayı düzeltmenin neden gerekli olduğunu biliyoruz. Bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Xbox Durumunu Kontrol Edin

Hata Kodu 0x87e11838 ile karşılaşırsanız yapmanız gereken ilk şey, Xbox sunucularının kapalı olup olmadığını kontrol edin. Sizin tarafınızdan herhangi bir sorun olmaması tamamen mümkündür ve bazı bölgelerde Xbox sunucuları kapalı olabilir.

Xbox durum sayfasını kontrol edin. Uyarıları olan herhangi bir hizmet varsa, bu hizmeti genişletin ve Bildirimler’e gidin. Hizmet tekrar çalışmaya başladığında bir mesaj almak için burada oturum açabilirsiniz. Xbox Durum Sayfası için buraya tıklayın. Xbox hizmetleri kapalı değilse artık diğer yöntemlere geçebilirsiniz.

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Yapmak istediğiniz şey, internet bağlantınızın iyi çalıştığından emin olmaktır. Diğer cihazlarda internetin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin veya modemi yeniden başlatın. İnternet bağlantısını Xbox konsolunuzda da kontrol edebilirsiniz.

Kılavuzu açmak için Xbox düğmesine basın. Profil ve Sistem’i ve ardından Ayarlar’ı seçin. Ayarlar’da Genel’e tıklayın. Ağ Ayarları’nı ve Ağ hızını ve istatistiklerini test et’i seçin. Yüzde 5’ten fazla paket kaybı varsa, bu sorunu azaltmak için internet bağlantınızdaki sorunları gidermelisiniz.

Satın Alınan Oyunlar ile Giriş Yapın

Bazen bu hata, birisiyle oyun paylaşıyorsanız da ortaya çıkabilir. Oyunu oynamak için oyun sahibinin oturum açması gerekir. Oyunu başka biri satın aldıysa, konsolunuzu ana Xbox olarak ayarlaması gerekir. Oyun satın aldığınız hesabı, sahibinin ev Xbox’ı olarak ayarlayın. Diğer kullanıcılar, sahibinin oyunlarını oynayabilir.

Ana Xbox olarak ayarlanması gereken hesapla oturum açtıktan sonra. Xbox düğmesine basın ve Profil ve sistem > Ayarlar > Genel > Kişiselleştirme > Ev Xbox’ım’ı seçin. Konsolu buradan ev Xbox olarak ayarlayabilirsiniz.

Xbox Konsolunuzdaki Önbelleği Temizleyin

Bazen önbellekleri temizlemek birçok sorunu çözer. Hata Kodu 0x87e11838 birçok nedenden dolayı oluşabileceğinden önbelleği temizleyebiliriz ve bu hatayı düzeltebilir. Önbelleği temizlemek için Xbox Konsolunuzu kapatmanız gerekir. Güç Merkezini açmak için Xbox düğmesini basılı tutun ve Xbox’ı kapat’ı seçin. Şimdi konsolun arka tarafında bulunan güç kablosunu çıkarın. 5 dakika bekleyin ve konsolu açın. Yukarıda belirtilen yöntemleri izlerseniz Hata Kodu 0x87e11838 düzeltilmelidir. Ancak hata devam ederse Xbox desteğine başvurabilir ve sorununuzu bildirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Xbox Series X artık bir düğmeyle TV’nin konsola geçmesini sağlıyor