Farming SimulatorRehberSimülasyon

Farming Simulator 19 – Çiftlik Hayvanları İçin İpuçları

Farming Simulator 19’da yetiştirebileceğiniz beş hayvan türü vardır, bunlar: domuzlar, tavuklar, koyunlar, inekler ve yeni bir tür: atlar. Her biri farklı gereksinimler, farklı faydalar, farklı miktarda iş yükü ile bir birinden ayrılabilir. Farming Simulator 19 besleyebileceğiniz ve faydalanabileceğiniz bu hayvanlar için gerekli ipuçlarını ve bilmeniz gerekenleri sizler için aşağıda derledik. Elbette çiftliğinizi geliştirmek ve kendinize göre yönetmek için farklı işlerle ve gelişim seçenekleriyle ilerleyebilirsiniz; ama aşağıdaki sıraladığımız maddelere mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

Bir hayvan besleyecekseniz, bu at bile olsa, dikkat etmeniz gereken  bazı konular var. Örneğin ağıl yaptığınızda ücretini günlük olarak ödeyeceğiniz gibi. Yemlerini yapmanız ya da satın almanız gerektiği gibi. Zira hepsi bir maliyet ve zaten Farming Simulator 19’da bir simülasyon oyunu olarak, bu zorluğu aşmanız için var. Bu sayede oyundan daha fazla zevk alacağınızdan eminiz. Bütçenize dikkat edin ve bütçenizi korumak ve çiftlik hayvanlarından para kazanmak için aşağıdaki ipuçlarımızı iyice okun.

  1. Mağazada mevcut yem
  2. Hayvan çitleri
  3. Temizlik
  4. Su

Mağazada mevcut yem

Farming Simulator 19 oyununda mağazada satılan hayvan yemlerini gösteren bir ekran görüntüsü

Oyuna başlar başlamaz hayvan yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Farming Simulator 19, hayvanların ihtiyaçlarını karşılamayı kolaylaştırır – Mağazada şunları satın alabilirsiniz:

  1. Kuru saman, yaş saman veya silaj balyaları,
  2. domuzlar için karma yemler,
  3. yulaf ve buğday çuvalları.

Hayvan çitleri

Farming Simulator 19 da hayvanları besleyebileceğiniz ahır ve çitlerin ekran görüntüsü alınmış

Her hayvancılığa başlamadan önce, onu tutacağınız bir yer (hayvan ağılı) satın almalısınız. Her ahırın iki boyutu vardır ve haritaya istediğiniz sayıda çit yerleştirebilirsiniz. Ancak, içinde hayvan bulundurmasanız bile bakım ücretinin günlük olarak alındığını unutmayın.

Temizlik

Farming Simulator 19 da ot temizliği yapılıyor

Her hayvanın ahırı temizlenmelidir. Bunu, bir ahırın dışına dökülebilecek yemleri almak için ön yükleyici küreklerinden herhangi birini kullanarak yapın. Bu yem, besleyiciye geri konabilir.

Su

Farming Simulator 19'da su tankları görülüyor

Hayvanlarınızın da suya ihtiyacı var. Herhangi bir su tankeri alın ve su ile doldurun:

Haritadaki tanklar (yukarıdaki resimdeki gibi),
Herhangi bir su kütlesi,
Parselinizde bir tank inşası – Mağazada Yerleştirilebilirler kategorisi.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Canavalarlar Nasıl Yakalanır?

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Wirebugs Rehberi

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise Machalite Ore Nerelerde Bulunur?

Spor Oyunları

FIFA 23'te Trainer Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
League of Legends Popülaritesinde Nasıl Yükseldi?