League of LegendsMoba

League of Legends Esports

Esports’un League of Legends oyuncu sayısının büyümesini büyük ölçüde etkilediği bir sır değil. LoL’in dünyaya yayılmasına yardımcı oldu ve onu her zamankinden daha popüler hale getirdi. Peki profesyonel Esports League of Legends sahnesi nasıl işliyor?

LoL profesyonel sahnesi, her biri bulunduğu bölgeyi ve sunucuları temsil eden birden fazla lige bölünmüştür. Örneğin, Kuzey Amerika sunucusu ve bölgesi, yıl boyunca NA LCS ligine sahiptir. LCS’de yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve NA’nın geri kalanından en iyi takımlar oynuyor. Aynı şey Avrupa LEC, Güney Kore LCK, Çin LPL ve diğerleri için de geçerli.

Şimdi, tüm bu bireysel ligler aynı amaç için çalışıyor – en iyi takımlarını uluslararası ölçekte başlatmak. Sezon Ortası Daveti veya MSI, League of Legends için her yıl düzenlenen ilk uluslararası turnuvadır. Her seferinde farklı eyaletlerde ve şehirlerde ev sahipliği yapıyor ve tüm liglerden takımlar buna katılıyor. MSI, Riot Games’in kendileri tarafından düzenlenen ve 2015’ten beri var olan çok ciddi bir yarışmadır.

Ancak League of Legends Esports dünyası için en önemli olay Dünya Şampiyonası. Worlds, yılın sonunda en iyi takımlar arasındaki son karşılaşma. LoL Dünya Şampiyonası, en büyük Esports yarışmasıdır ve şimdiye kadar birçok kez izleyici sayılarını kırdı. Örneğin, Worlds 2018 finalleri, dünya çapında rekor kıran 99,6 milyon benzersiz izleyiciye sahipti. Ve sadece bir karşılaştırma için, 2019’daki American Superbowl’un yalnızca 98,2 milyon izleyicisi vardı.

Ancak, LoL Esports sahnesinin bu kadar çok izleyici ve oyunun bu kadar çok oyuncu almasının bir nedeni varsa, o da takımlar ve oyunculardır! En iyi League of Legends oyuncularını sizlerle başka bir yazımızda paylaşacağız. 

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
League of LegendsMoba

League of Legends: Arena 2v2v2v2 Modu Sıralama Sistemi Açıklaması

League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

League of LegendsMobaRehber

Wild Rift siyah ekran sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
League of Legends Popülaritesinde Nasıl Yükseldi?