Clash RoyaleRehber

En İyi Golem Destesi – Clash Royale

Clash Royale’in en çok kullanılan destelerinden birisi Golem Destesi’dir. Golem destesi denmesinin sebebi, Golem kartı baz alınarak oluşturulmasıdır. Şimdi sizlere en çok kullanılan ve çok başarı göstermiş Golem destesini göstereceğiz. Ardından içinde olan eksiklikleri mantık çerçevesinde değerlendirerek, Golem destesini en iyi şeklinde sokacağız. Ayrıca, Golem destesi içinde bulunan kartların neden tercih edildiğini ve nasıl kullanılacağını da açıklamak gerekiyor. Yine de Clash Royale Golem Destesi rehberimizi çok uzatmaya niyetimiz yok.

Genel bir bakış attığımızda Golem destemizde bulunan kartlar; Yavru Ejder, Barbar Varili, Top Arabası, Altın Şovalye, Golem, Mega Dalkavuk, Kasırga ve Elektro Ejderha şeklinde. Bu en çok kullanılan Golem destesi olarak karşımızda ve bazı oyuncuların ellerinde gerçekten iyi iş yapmış bir deste. Çok kullanılmasının en önemli sebebi basit olması. Şimdi gelin size açıklamaya çalışalım.

Golem Kartının özellikleri: Yavaş ama dayanıklı, sadece binalara saldırır. Yok edildiğinde, patlayarak iki Golemite bölünür ve alan hasarı verir! Can puanı çok yüksek olduğundan kulenin onu öldürmesi uzun sürer. Bunun yanında en hızlı şekilde küçük ve kalabalık grup kartlarıyla öldürülebilir ama ikiye bölündüğü zaman alan hasarı verdiği için çevresindeki her şey yok olur. Destedeki amacımız, kulenin ya da rakip kartların bütün hasarını yüksek can puanıyla Golem emerken, biz de arkadan onu destekleyerek ve belki koruyarak kuleyi yok etmek. Golem’in en önemli düşmanları;

Cehennem Ejderhası ve Felaket Kulesi zaman içinde hasarını katladığı için yüksek can puanı olan düşmanlara karşı çok etkili. İskelet ordusu gibi kartlar Golem ikiye bölündüğünde yok olduğu için daha az etkili.

Golem Destesi

Yan kısımdaki şu ana kadar kabul görmüş en iyi Golem destesidir. Kısaca açıklayalım. Golem’i özellikle x2 iksir zamanında kullanmanız gerekiyor. Bu şekilde daha hızlı oynayabileceksiniz. Golem’i mümkün olduğunda arkadan salın. Bunun sebebi kuleyle etkileşime geçene kadar iksirinizi doldurmaya çalışın. Desteyi incelediğiniz zaman hepsinin Golem’i korumaya yönelik olduğunu görebilirsiniz. Top Arabası bir nebze farklı bir amaç gütse de diğer bütün kartlar Golem için desteye dahil edilmiştir. Elbette bu bir eksiklik getiriyor. Aşağı kısımda açıklayacağız.

Destemizde Golem’i saldıktan sonra kalablık düşmanlara karşı Yavru Ejder’i kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun alanının ortasında ve yer birliği varsa Barbar Varili çok iş görecektir. Daha yüksek hasar veren Mini Pekka gibi rakipleri Mega Dalkavuk ve Top Arabası’yla halledebilirsiniz. Ya da Kasırga kartı ile Golem’den uzaklaştırabilirsiniz.

Burada en etkili kartlardan birisi Elektro Ejderha’dır. Bunun sebebi elektriğin rakipten diğerine sıçraması ve onları şok etmesidir. Kısa süreliğine saldıramayan kartlar oldukça yavaş saldırı gerçekleştirirler. Bu kartlar ile Golem’inizi rakip kuleye götürdüğünüz taktirde kesinlikle sonuç alacaksınız ama bu destedeki eksiklikler ne ona bakalım. Deste daha iyi hale getirilebilir. Eğer rakibiniz de sizin gibi ağır kartlarla oynuyorsa ve İksir Toplayıcı kullanıyorsa onu kesinlikle bu destede yok edemezsiniz. Aşağıdaki kartlardan birini destenize ekleyebilirsiniz.

İkinci sorun ise daha yüksek ve alan hasarı verebilen büyü kartları destenin içinde yok. Örneğin Minyon Sürüsü kartını destede bulunan hiç bir kartla tamamen yok edemezsin ama Alev Topu ile yok etmen mümkün.

İksir Toplayıcı gibi kartlar için değiştirmenizi önerdiğimiz kartlarla alan hasarıyla yüksek hasar veren büyü kartlarından ortak olanlardan bir tanesini destenize eklerseniz sizin için daha faydalı olabilir. Örneğin Alev Topu, Deprem ya da Yıldırım gibi. Yani en basit örnek olarak en iyi Golem Destesi aşağıdaki gibi olabilir.

Siz de destenizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Farming Simulator 19 – Çiftlik Hayvanları İçin İpuçları