MinecraftRehber

Minecraft Kurtlar Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft evcilleştirme rehberimiz, oyuncularla arkadaş olmak için vahşi kurtları evcilleştirme sürecini ayrıntılı olarak anlatacak. Tipik olarak sürüler halinde dolaşan Kurtlar, tehlikeli bir bölgeye seyahat ederken mükemmel bir arkadaş olan tarafsız bir çetedir. Yani kurtları bulmak, onları evcilleştirmek için gereken adımlar veya nasıl iyileştireceğinizi arıyorsanız, Minecraft 1.18 güncellemesinden sonra güncellenen aşağıdaki kurt evcilleştirme rehberimizi mutlaka inceleyin.

Evcilleştirme rehberimizde aşağıdaki gerekli konulara değinilecek. Bu adımların hespi bir kurdu evcilleştirmek için gereklidir, bu nedenle atlamadan okuyabilirsiniz.

  • Kemik Nasıl Bulunur?
  • Kurt Nerede Bulunur?
  • Bir Kurt Nasıl Evcilleştirilir?
  • Kurdu Kontrol Etme

Kemik Nasıl Bulunur?

Kemikler, Minecraft’ta bir kurdu evcilleştirmek için gerekli bir öğedir, çünkü bunlar vahşi kurtların yiyeceği tek öğe biçimidir. Hızlı bir şekilde kemik elde etmek ve toplamak yapmak için, güneş batana kadar bekleyin ve İskeletlerin ortaya çıkmaya başladığını fark edeceksiniz – tipik olarak, İskeletler geceleri veya zayıf aydınlatılmış alanlarda ortaya çıkar.

Bir İskeleti yendikten sonra, sıfır ile iki kemik arasında herhangi bir sayıda kemiğe sahip olacaksınız. Bir kurdu evcilleştirmek için çok fazla kemiğe ihtiyacınız olmasa da, kurdun ilk seferde kemiklerinize kanmaması ihtimaline karşı birkaç yedek almayı unutmayın.

Kurt Nerede Bulunur?

Kurtlar en yaygın olarak dörtlü gruplar halinde bulunur ve genellikle Orman ve Ormanlık Tepeler gibi Biyomlarda doğarlar. Ortaya çıkabilecek tüm Biyom Kurtlarının tam listesi aşağıda bulunabilir.

  • Orman
  • Ormanlık Tepeler
  • Tayga biyomu
  • Dev Ağaç Taygası
  • Karlı Tayga

Bir Kurt Nasıl Evcilleştirilir?

Artık gerekli kemikleri topladığınıza göre, elinizde kemiklerle bir kurda yaklaşın ve yeterince yaklaştığında kemikleri besleyin. Kurda yeterince kemik verdikten sonra, başının üzerinde kalpler belirecek ve kurdun boynunda kırmızı bir tasma göründüğünde evcilleştiğini anlayacaksınız.

Kırmızı sizin renginiz değilse, boyayı tutarken sağ tıklayarak veya sol tetiğe basarak kurdun tasmasının rengini değiştirebileceğini unutmayın.

Kurdu Kontrol Etme

Evcilleştirilmiş bir kurda sizi takip etmesi ve kalması emredilebilir. Kalmasını emrederseniz, güvenli bir bölgede olduğu sürece ölmez veya kaybolmaz. Ancak kurt sizi takip ediyorsa, sürüngenler dışında saldırdığınız tüm çetelere saldırır.

Kurdunuz savaşa girdiyse, sadece kuyruğunun ne kadar yüksek olduğuna bakarak kurdunuzun sağlığını değerlendirebileceksiniz. Kurdunuzun sağlığı düşükse sızlanmaya başlayacak ve sağlığı ne kadar düşükse kuyruğu da o kadar düşük olacaktır. Kurdunuzu herhangi bir çiğ etle, hatta çürük etle besleyerek iyileştirebileceksiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Canavalarlar Nasıl Yakalanır?

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Wirebugs Rehberi

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise Machalite Ore Nerelerde Bulunur?

Spor Oyunları

FIFA 23'te Trainer Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Stonecutter Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar