MinecraftRehber

Minecraft Stonecutter Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar

Minecraft Stonecutter, Stone ile ilgili çeşitli blokları işlemek için alternatif bir yöntem olarak kullanılabilen gelişmiş bir araçtır. İşte Minecraft’ta bir Stonecutter’ı nasıl yapacağınız ve kullanacağınız.

Stonecutter Nasıl Yapılır?

Stonecutter’ı yapmak için, ortada bir Demir Külçe olacak şekilde Üretim Masasının altına 3 Taş blok yerleştirin. Yerleştirin ve bir Üretim Masası ile aynı şekilde erişebilirsiniz, ancak size benzersiz bir menü sunulur.

Menüde, sahip olduğunuz Taşla ilgili blokları soldaki yuvaya yerleştirin ve orta pencerede seçenekler görünecektir. Bu seçeneklerden birini tıklayın, sonuç sağdaki yuvada görünecektir.

Stonecutter Nerelerde Kullanılır?

Onunla oluşturabileceğiniz herhangi bir benzersiz blok yoksa, neden bir Stonecutter yapma ve kullanma çabasına girdiğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Cevap, malzeme açısından verimliliktir. Örneğin, normal bir üretim masası kullanarak, 4 Parke Taşı Merdiven yapmak için 6 Parke Taşı gerekir. Ancak, bir Stonecutter kullanırsanız, değişim 1-1’dir, yani bir Crafting Table’dan alacağınız 40’ın aksine, tam bir Cobblestone yığınından 64 Cobblestone Stair oluşturabilirsiniz.

Bu nedenle, bir Stonecutter’ınız varsa, onunla yapı malzemelerinizin çoğunu yapmak isteyeceksiniz çünkü daha azına daha fazlasını elde edebilirsiniz. Stonecutter, Copper’ın yanı sıra Stone ile ilgili tüm bloklar için çalışır, bu nedenle kaynaklarınızı korumak için olabildiğince erken yararlanın. Hatta evinizi tam olarak inşa etmeden önce (Taş malzemeleri kullandığınız varsayılarak) bir tane inşa etmeniz önerilebilir, böylece dünyanıza daha kolay bir başlangıç yapabilirsiniz, özellikle de bir Taşkesici yapmanın maliyeti çok düşük olduğu için bu mantıklı bir harakettir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Canavalarlar Nasıl Yakalanır?

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Wirebugs Rehberi

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise Machalite Ore Nerelerde Bulunur?

Spor Oyunları

FIFA 23'te Trainer Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Overwatch 2 Oyun Modları