KonsolOyuncu DonanımlarıPlaystation

DualSense Edge PC ile uyumlu mu?

DualSense Edge PC ile uyumlu mu? Edge yalnızca konsola özel bir deneyim mi olacak? Bunun yanında PS4 ile çalışacak mı? Tüm bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağım. Bugün, Sony’nin yaklaşmakta olan “Pro” denetleyicisi DualSense Edge’in PC ile uyumlu olup olmadığını öğreneceğiz. Sony’nin kendisinden herhangi bir açıklama gelmedi, ancak standart PS5 DualSense’in PC ile mükemmel çalıştığı göz önüne alındığında, yenisinin de çalışmaması için herhangi bir neden göremiyoruz.

DualSense Edge bilgisayarda çalışır mı?

Tabii ki, Xbox denetleyicileri, muhtemelen Xbox’ın Microsoft’a ait olması nedeniyle PC’de her zaman iyi çalıştı. Bu, bu noktada yıllardır PC oyuncuları için fiili denetleyici oldukları anlamına gelir. Fare ve klavyeye olan tutkulu aşkları ve buna bağlı olarak denetleyicilere karşı nefretleriyle ünlü PC oyuncuları bile bazen bir denetleyiciye ihtiyaç duyulduğunu kabul etmelidir. Özellikle yarış oyunlarının bir kontrolörle daha eğlenceli olacağı konusunda genel olarak hem fikiriz. Bununla birlikte Dark Souls benzeri oyunlar, örneğin bir fare ve klavye ile oldukça değersizdir.

Orijinal PS5 denetleyicisi, her ikisi de açık standart olan Bluetooth veya USB Type-C ile çalıştığı için PlayStation düzenini tercih eden PC oyuncuları şanslı. Bununla yanında, DualSense Edge’in PC’de nasıl bir performans göstereceğinden henüz emin değiliz, yeni özelliklerin PC ile uyumu ya da daha basit olarak PC oyunuyla olan uyumu potansiyel olarak zor olabilir, ancak bunlar kabul edilebilir eksikliklerdir.

Bu nedenle, DualSense Edge’in PC’de çalışacağının göreceli olarak kesin olduğunu söylememiz mümkündür. Peki bir başka soruya da cevap verelim.

DualSense Edge PS4 ile çalışacak mı?

Yine Sony tarafından konuyla alakalı bir açıklama ve bilgi olmasa da normal PS5 oyun kolu Dualsense’in PS4 ile çalışsa da tam uyumlu olmadığı biliniyor. Bu durumda yeni ve detaylı özelliklerle gelen DualSense Edge’de PS4 tarafından muhtemeldir ki sorun çıkaracaktır. Yani gerçek bir deneme görmeden önce eğer PS4 konsulunuz varsa bunun için DualSense Edge satın almak için beklemenizi tavsiye ederiz.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
HaberKonsolPlaystation

Sony'nin En Çok Kar Ettiren Konsolu

KonsolPlaystationRol Oyunu

Sea of Thieves'in PS5'te Dikkat Çeken Ön Sipariş Başarısının Sebepleri

Oyuncu DonanımlarıPC

Oyun Dizüstü Bilgisayarlar için En İyi RAM Seçimi Rehberi

Epic GamesKonsolRehber

Epic Games'te Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Warzone 2 Sezon 2 Güncellemesinde Loot Sisteminde Önemli Değişiklikler Olacak