KonsolOyuncu DonanımlarıPlaystation

DualSense Edge PC ile uyumlu mu?

DualSense Edge PC ile uyumlu mu? Edge yalnızca konsola özel bir deneyim mi olacak? Bunun yanında PS4 ile çalışacak mı? Tüm bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağım. Bugün, Sony’nin yaklaşmakta olan “Pro” denetleyicisi DualSense Edge’in PC ile uyumlu olup olmadığını öğreneceğiz. Sony’nin kendisinden herhangi bir açıklama gelmedi, ancak standart PS5 DualSense’in PC ile mükemmel çalıştığı göz önüne alındığında, yenisinin de çalışmaması için herhangi bir neden göremiyoruz.

DualSense Edge bilgisayarda çalışır mı?

Tabii ki, Xbox denetleyicileri, muhtemelen Xbox’ın Microsoft’a ait olması nedeniyle PC’de her zaman iyi çalıştı. Bu, bu noktada yıllardır PC oyuncuları için fiili denetleyici oldukları anlamına gelir. Fare ve klavyeye olan tutkulu aşkları ve buna bağlı olarak denetleyicilere karşı nefretleriyle ünlü PC oyuncuları bile bazen bir denetleyiciye ihtiyaç duyulduğunu kabul etmelidir. Özellikle yarış oyunlarının bir kontrolörle daha eğlenceli olacağı konusunda genel olarak hem fikiriz. Bununla birlikte Dark Souls benzeri oyunlar, örneğin bir fare ve klavye ile oldukça değersizdir.

Orijinal PS5 denetleyicisi, her ikisi de açık standart olan Bluetooth veya USB Type-C ile çalıştığı için PlayStation düzenini tercih eden PC oyuncuları şanslı. Bununla yanında, DualSense Edge’in PC’de nasıl bir performans göstereceğinden henüz emin değiliz, yeni özelliklerin PC ile uyumu ya da daha basit olarak PC oyunuyla olan uyumu potansiyel olarak zor olabilir, ancak bunlar kabul edilebilir eksikliklerdir.

Bu nedenle, DualSense Edge’in PC’de çalışacağının göreceli olarak kesin olduğunu söylememiz mümkündür. Peki bir başka soruya da cevap verelim.

DualSense Edge PS4 ile çalışacak mı?

Yine Sony tarafından konuyla alakalı bir açıklama ve bilgi olmasa da normal PS5 oyun kolu Dualsense’in PS4 ile çalışsa da tam uyumlu olmadığı biliniyor. Bu durumda yeni ve detaylı özelliklerle gelen DualSense Edge’de PS4 tarafından muhtemeldir ki sorun çıkaracaktır. Yani gerçek bir deneme görmeden önce eğer PS4 konsulunuz varsa bunun için DualSense Edge satın almak için beklemenizi tavsiye ederiz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
KonsolRehberSteam

Steam FPS Sayacı Nasıl Açılır?

Epic GamesKonsol

Epic Games Store Ödül Sistemini Devreye Sokuyor

KonsolXbox

Xbox ve Microsoft, Windows'ta Hızlı Devam Özelliğini Aktif Edecek

KonsolXbox

Microsoft'un yerel bir Xbox el konsolu üzerinde çalıştığı söyleniyor

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Warzone 2 Sezon 2 Güncellemesinde Loot Sisteminde Önemli Değişiklikler Olacak