Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Wirebugs Rehberi

Monster Hunter Rise bir kaç gün önce Game Pass’te yayınlandı ve 400TL’ye yakın bir fiyata sahip oyunu ücretsiz oynamanız mümkün. Bu nedenle oyuncu sayısı oldukça yükseldi. Biz de Monster Hunter Rise hakkında içerikler oluşturmaya başladık. Monster Hunter Rise rehber serimizin bu sayfasında Wirebugs hakkında bilgi edineceksiniz. Büyük Wirebugs ve Jewel Lilies’in ne olduğunu öğreneceksiniz. Wirebug’ların nasıl kontrol edileceğini ve ne işe yarayabileceklerini açıklıyoruz.

Wirebugs nedir?
Wirebugs nasıl kullanılır?
Wirebugs nasıl kontrol edilir?
Büyük Wirebugs
Jewel Lilies

Wirebugs Nedir?

Wirebugs, Monster Hunter Rise’da gezinmek için yeni bir araçtır. Onlar sayesinde geniş alanlarda seyahat etmek çok daha hızlı olacak. Ayrıca canavarlara karşı dövüşlerde kullanılabilirler veya saldırgan bir rakipten kaçmaya yardımcı olabilirler. Wirebug’ların ustaca kullanımı, duvarlar boyunca koşmanıza da olanak tanır. Wirebugs’ın kontrollerine alışmak için biraz zaman ayırın.

Her avcının temel ekipmanı 2 Wirebug’dır. Numaraları her zaman ekranın altında görüntülenir. Bir Wirebug kullandıktan sonra şarjı tükenecektir. Bir Wirebug’u tekrar kullanmak için, geri yüklenene kadar beklemeniz gerekecek. Bu şarjlar, bir Wirebug kullanılarak gerçekleştirilen hareket türüne bağlı olarak farklı bekleme sürelerine sahiptir.

Vahşi Wirebug’larla da karşılaşabilirsiniz. Onlara yaklaşıp A’ya bastığınızda, sınırlı bir süre için size katılacaklar. 3. Wirebug’ın simgesi, özgürlüğe dönmek istediğine karar verdiğinde yanıp sönmeye başlayacak. Bir avcı aynı anda 3’ten fazla Wirebug taşıyamaz. Vahşi bir Wirebug bulduğunuzda, haritada beyaz bir simge olarak işaretlenecektir. Bu sayede vahşi Wirebug’ların yerlerini kontrol edebilecek ve canavara veya görevin amacına nasıl ulaşacağınızı planlayabileceksiniz.

Wirebugs Nasıl Kullanılır?

Buradaki kısım Xbox oyun kumandası ya da onu temel alarak geliştirilmiş oyun kumandaları üzerinden anlatılacak. Burada bahsedilen tuşlar sizin kumandanızdakilerle aynı işlevde olsa da farklı şekilde isimlendirilebilir. Wirebug’ların birçok uygulaması vardır, onlar sayesinde şunları yapabilirsiniz:

Bölgede hızla hareket edin – İleri atlamak için LT+B’ya, yüksek atlama yapmak için LT+Y’ye basın. Bu hareketlerden sonra, Wirebug’ların ücretleri çok hızlı bir şekilde geri yüklenir. Yani kullanımı ucuzdur;

Duvarlar boyunca koşun – LT’yi tutarken ve kamerayı yüksek bir duvara çevirirken RT’ye basın. Karakteriniz havaya uçacak ve duvara atlayacak. Duvardayken, duvar boyunca koşmak için oyun ayarlarından tuş kombinasyonuna yaptığınız ayara göre değişmekle birlikte RB’yi basılı tutun. RB aslında Sprint tuşudur. Hızlı koşmanızı sağlar.

Onları Silkbugs olarak kullanın – Silahınızı çektiğinizde, LT A veya X’e basın. Silkbugs, Wirebugs’tan atlayacak ve yakındaki düşmanlara büyük hasar verecektir. Her silahın 3 farklı Silkbugs saldırısı vardır. 2 ile başlayacak ve oyunda daha sonra açılan yetenek değiştirme sistemi ile 3.’nün kilidini açacaksınız.

Canavarların güçlü saldırılarından kaçın – Yakın mesafeden savaşıyorsanız, canavardan uzaklaşmak için Wirebug’ları kullanabilirsiniz. LT ile nişan alarak farklı bir yöne gitmek için B’ye basın.

Kaçmak – Dövüş sırasında yere serilebilir veya havaya fırlatılabilirsiniz. Yere çarpmamak için düşmeden hemen önce LT+A’ye basın;

Havada asılı kalın – Kendinizi bir Wirebug ile fırlattığınızda, havada asılı kalmak için B’ya basılı tutun. Sonsuza kadar böyle kalabilirsin ama Wirebug’ların şarjı dolmaz. Asarken nesneleri kullanmak da imkansızdır. Bununla birlikte, örneğin düşmanın saldırısından kaçınmak istiyorsanız, bu numara çok kullanışlıdır;

Büyük nesneleri taşırken daha hızlı hareket edin – Avcınız canavar yumurtaları gibi daha büyük nesneleri iki eliyle taşır. Köpeğe binemeyecek veya hızlı koşamayacaksın. Büyük bir nesneyi lonca sandığına taşımanın en iyi yolu Wirebugs kullanmaktır. LT+B veya Y’e basın ya da kamerayı herhangi bir yere doğrultun ve RT’ye basın. Uçurumun üzerinde durduğunuzda, güvenli bir şekilde aşağı atlamak için bir Wirebug kullanabilirsiniz.

Wirebugs Nasıl Kontrol Edilir?

Daha önce bahsettiğimiz üzere bu kontroller sizin kontrolcünüzün tuşlarının isimlerine göre değişiklik gösterebilir.

Great Wirebugs

Birkaç saat sonra, yaşlı avcı Hanenaga size birkaç Great Wirebugs verecek. Great Wirebug, avlanma alanında doğru yere yerleştirildiğinde dev bir sapan görevi görecektir. Bununla birlikte, normal tırmanış sırasında genellikle erişilemeyen, bölgedeki en yüksek yerlere ulaşacaksınız.

Great Wirebug kullanırken karakterinizi kontrol edemezsiniz. Great Wirebug yerleştirildikten sonra sizi her zaman aynı yere fırlatır.

Jewel Lilies

Her av bölgesinde birkaç Mücevher Zambak bulunur. Büyük Wirebug’lar içlerinde tutulur. Bir Jewel Lily keşfettiğinizde, içine bir Great Wirebug koyun ve nereye fırlatılacağınızı görün. Bulunan tüm Great Wirebug’lar haritada sarı simgelerle işaretlenecektir.

 

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Monster Hunter Rise Machalite Ore Nerelerde Bulunur?