Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Canavalarlar Nasıl Yakalanır?

Monster Hunter Rise rehberimizin bu bölümünde bir canavarın nasıl yakalanacağını açıklıyoruz. Canavarları yakalamanın neden buna değer olduğunu ve onları zayıflatmanın en iyi yollarının neler olduğunu irdeliyoruz. Genel olarak değineceğimiz Monster Hunter Rise’da canavar yakalama konusundaki başlıklarımızı sıralayalım.

Neden bir canavarı yakalamanız gerekiyor?
Zayıflamış bir canavar nasıl tanınır?
Bir canavar nasıl yakalanır?

Neden bir canavarı Yakalamanız gerekir?

Bazı görevler canlı bir canavarı yakalamanızı gerektirirken, diğerleri canavarı öldürmenizi gerekli kılar. Görev, canavara nasıl davranılacağını belirtmiyorsa, onu tuzağa düşürmek ve yakalamak iyi bir fikir olabilir. Yakalanan canavarlar, nadir nesneleri düşürme eğilimindedir. Yani görev haricinde eğer daha değerli eşyalar istiyorsanız canavarları öldürmekten ziyade yakalamanız bu eşyaları düşürme konusundaki şansınızı artıracaktır. Sadece büyük canavarlar yakalanabilir.

Yukarıdaki görselde basit bir örnek görüntüleniyor. Örneğin en değerli eşyanın en yüksek düşme şansı yakalama ile daha yüksek görünüyor.

Bir canavarı ilk kez başarılı bir şekilde avladıktan sonra, canavarı yakalayarak veya öldürerek belirli malzemeleri alma olasılığı hakkında bilgi Avcı’nın notlarında görünecektir. Oyunun ilerleyen bölümlerinde canavarları yenmek giderek zorlaşacak. Bazıları ölümün eşiğinde çok tehlikeli hale gelecek. Onları yakalamak, uzun ve yorucu bir mücadeleden sonra başarıyı garantilemenin harika bir yoludur.

Zayıflamış bir canavar nasıl tanınır?

Bir canavarı yakalamak için önce onu yeterince zayıflatmalısınız. Rakip yeterince hasar aldığında, oyun onu ele geçirmenin doğru zamanı olduğunu size bildirecektir.

İşte canavarın zayıfladığını gösteren birkaç şey:

Canavar simgesinin altındaki mavi simge, rakibin yorgunluğunu gösterir. Genellikle, bu noktada canavar sizinle savaşmaya devam etmek için yeterli güce sahip olmayacak ve uyumak ve dinlenmek için kaçmaya ve hatta bir mağarada saklanmaya çalışacaktır;
Palico’nuz, canavar zayıf olduğunda ve yakalanmaya hazır olduğunda size haber verebilir. Palico’nun yorumları ekranın sağ tarafında görünür;
Bitkin ve savaşamayacak durumda olan canavar, ağır nefes almaya ve bolca tükürük salgılamaya başlayacak. Senden kaçmaya çalışacak.

Bir canavar nasıl yakalanır?

Canavarı yakalamak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır;

Pitfall tuzakları veya şok tuzakları,
Sakinleştirici bombalar.
Gerekli öğeleri yapın ve envanterinizde olduğundan emin olun. Öğeleri, öğe kutusunda veya çadırda oluşturabilirsiniz. Köyde tuzak ve bomba yapmak için gerekli tüm eşyaları satın alabilir veya av sırasında toplayabilirsiniz.

Rakibin yorgun olduğunu fark ederseniz, bir tuzak kurmanın zamanı geldi. Onu savaş alanının yakınına yerleştirin veya canavarı ona doğru çekmek için üzerine biraz et koyun. Canavar bir tuzağa düştüğünde kurtulmaya çalışacak. Eşya çubuğundan sakinleştirici bombaları hızlıca seçin ve canavarın kafasına atın. Birkaç bomba onu etkisiz hale getirmek için yeterli olacaktır.

Görev sonunda canavarı ele geçirerek elde ettiğiniz malzemeler hakkında bilgi alacaksınız.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Monster Hunter Rise: Wirebugs Rehberi