Hayatta KalmaRehberSons of Forest

Sons of the Forest: Ok Nasıl Kullanılır?

Sons of the Forest Oklar Nasıl donanılır ve kullanılır, bu tür hayatta kalma oyunlarından bazı basit şeyler karmaşık hale gelebiliyor. Sons of Forest‘ta yay ve ok aynı şekilde bazen karmaşıklaşabilir ama bu rehberde ok yani anlaşılması için ingilizce olarak yazılması gerekir arrow nasıl kullanılır?

Çoğu hayatta kalma korku oyununda olduğu gibi, Sons of the Forest’ta menzil kraldır. Tehditlerle uzaktan başa çıkabilmek sahip olunması gereken bir beceridir. Ve neyse ki oyun, oyunculara mutant tehdidini üstlenmeleri için çeşitli menzilli silahlar sunuyor. İlk ve en ucuz seçenek her zaman güvenilir yayınız olacaktır. Bununla birlikte, okların nasıl çalıştırılacağına ilişkin kontroller, en hafif tabirle gariptir. Sons of the Forest‘ta okları nasıl kullanacağınızı, donatacağınızı ve değiştireceğinizi merak ediyorsanız, size yardımcı olabiliriz!

The Forest Ok Yapımı

Ok yapmak için bir sopa ve birkaç tüyü birleştirin. 5 ok, bir sopa ile 5 tüyün birleştirilmesiyle yapılır. Tüyler ayrıca biraz İçki eklenerek Ateş Okları haline getirilebilir. Bu oklar büyük Mutantları öldürmek için mükemmeldir.

Birden fazla Ok türü vardır, Kemik oklar, Ateş okları, Zehir okları, oklar ve Modern oklar

Bir yay kuşanmışken aşağı bakıp Yapı Döndürme Tuşuna (varsayılan olarak R) basarak kuşandığınız ok türünü değiştirebilirsiniz (Yayda atılmaya hazır bir ok varsa bu işe yaramaz).

Sons of the Forest’ta Oklar Nasıl Donanılır ve Kullanılır?

Sons of the Forest‘ta ok kullanmak istiyorsanız, onları vurmak için bir yaya ihtiyacınız olacak. Standart yay, yaptığınız herhangi bir ok için iyi çalışır ve yayı donatmak, envanterinizden otomatik olarak bir ok türünü düşürür. Yayınızı kuşandıktan sonra, yere bakın ve ok türünüzü değiştirmek için ekrandaki komut istemine basın. PC’deki standart klavye kontrolleri için bu, varsayılan olarak “R” şeklindedir.

Ok yapmak, oldukça sık yapmanız gereken bir şeydir. Temel taş oklar iki Tüy, dört Küçük Taş ve iki Çubuk gerektirir. Bu size dört okluk bir eşya verecektir. Neyse ki, bu malzemeleri etrafta dolaşırken toplamak kolaydır.

Oyunda ilerledikçe, 3D Baskılı ve Karbon Fiber Okları toplayabileceksiniz. Bu mühimmat türleri, taş okunuz için önemli yükseltmelerdir, ancak bulunması daha zordur ve daha pahalı olma eğilimindedir. Bir tehditle başa çıkmanız gerekiyorsa, savaşta hızlıca aşağı bakmayı ve “R” tuşuna basmayı öğrenmek olmazsa olmaz bir beceridir. Oyun erken erişimde olduğu için oyuna yeni ok seçeneklerinin eklenmemesi bizi şaşırtmaz. Şu anda, mühimmat türlerini değiştirmek, kötü bir oku pahalı olanla değiştiriyor. Zamanla, farklı türlerin patlama veya menzilden ateş hasarı verme gibi farklı niteliklere sahip olmasını umuyoruz.

Yay, tek menzilli seçeneklerinizden çok uzak. Ateşli silahlardan sersemletici silahlara, erken betanın bu aşamasında bile sadece oklara güvenmek zorunda kalmayacaksınız!

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
HaberHayatta KalmaMaceraNo Man's Sky

No Man's Sky Adrift güncellemesi sizi evrende tamamen yalnız bırakıyor

Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant'ta VAN 185 Hatası Nasıl Düzeltilir?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked'da Stat Puanlarını Sıfırlama

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked Cerim Crucible Tamamlamak İçin İpuçları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir