KonsolXbox

Xbox ve Microsoft, Windows’ta Hızlı Devam Özelliğini Aktif Edecek

Popüler özellik şu anda yalnızca Xbox konsollarında kullanılabilir olsa da Windows için de yakın zaman içinde ortaya çıkması bekleniyor. İşte Quick Resume özelliğinin Windows’a gelişiyle ilgili detaylar.

Microsoft’un şu anda PC’de popüler Hızlı Devam özelliğini aktif etme olasılığına dair güçlü bir gösterge var. Taşınabilir yeni ürün Asus ROG Ally ile ilgili bir etkinlik sırasında Xbox donanım yöneticisi Roanne Sloanes, bir röportaj sırasında Hızlı Devam Etmenin Microsoft’un aktif olarak başka bir yerde uygulamaya çalıştığı bir şey olduğunu ima etti.

Tartışma, Google’ın artık ölü olan platformu Stadia ile insanlara satmaya çalıştığı konsepti biraz anımsatıyor. Yani, bir kişi Windows’ta bir oyun oynamaya başlar, ancak daha sonra Hızlı Devam aracılığıyla başka bir cihazda tamamen aynı yerden kolayca alıp devam edebilir. Örneğin, bir Asus ROG Ally.

konsol xbox el konsolu

Bu fikir hakkında ne düşünüyorsun? Hızlı Devam, gelecekte daha fazla platformda bulunması gereken bir şey mi?

Benim fikrim şu şekilde, elbette zaman kaybetmeme ve daha konforlu bir oyun deneyimi için önemli ama bunun için en az 2 farklı oyun cihazınıza ihtiyacınız var. Örneğin hem xBOX konsolunuz hem de oyun oynayabildiğiniz bir PC’niz olmalı, ya da yukarıda bahsedildiği gibi bir mobil oyun konsolu gerekli. Ülkemiz şartlarında birden fazla oyun cihazına sahip insan sayısı çok az olduğundan bir çok kişinin umursamayacağı bir özellik olabilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
HaberKonsolPlaystation

Sony'nin En Çok Kar Ettiren Konsolu

Game PassXbox

Call of Duty: Black Ops 6, Xbox Game Pass'te İlk Gün Oynanabilir

KonsolPlaystationRol Oyunu

Sea of Thieves'in PS5'te Dikkat Çeken Ön Sipariş Başarısının Sebepleri

Diablo 4Hack & SlashXbox

Diablo 4, Xbox Game Pass'e Gelecek Mi? Çıkış Tarihi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Genshin Impact’in Yeni Banner’ında Yayınlanması En Yüksek İhtimalli Karakterler