MinecraftRehberSandbox

Minecraft’ta Nasıl Işınlanırsınız?

Minecraft’ta ışınlanmak, genişleyen dünyasında gezinmenin en kolay yollarından biridir. Çoğu insan bunun Survival dünyalarında hile olduğunu düşünür – sonuçta, ışınlanma konsol komutlarının kullanılmasını gerektirir – ancak Minecraft ile geçirdiğiniz zamanı çok daha az sıkıcı hale getireceğine şüphe yoktur. Işınlanmanın temelleri basit olsa da, biraz daha derine inmek isteyen herkes çılgın derecede esneklik sunan karmaşık bir sistem bulacaktır. Ustalaşmak biraz zaman alır, ancak zamanınızın her saniyesine değeceğine hiç şüphe yok.

Işınlanma Komutunu Kullanma

Yapmanız gereken ilk şey komut konsolunu açmaktır, bunu PC’de “/” tuşuna basarak yapabilirsiniz. Bu, çeşitli komutlar girmenize olanak tanıyan bir diyalog kutusu açacaktır – bunlardan biri ışınlanmanızı sağlar.

Komut konsolu açıkken, işlemi başlatmak için “/tp” veya “/teleport” yazmanız ve ardından gitmek istediğiniz hedefi yazmanız gerekir. Belirli koordinatlar, göreceli koordinatlar ve hatta başka bir oyuncunun adı da dahil olmak üzere çeşitli seçenekler mevcuttur. Örneğin:

tp x y x sizi haritada tam olarak bu koordinatlara sahip konuma ışınlayacaktır. Her harfi tercih ettiğiniz hedefe karşılık gelen bir sayı ile değiştirin. Bir değerden önce “~” eklenmesi, onu mutlak bir konum yerine göreceli bir konuma değiştirecektir.
tp <hedef> sizi başka bir nesnenin veya oyuncunun konumuna taşıyacaktır. <destination> yerine sunucudaki başka bir oyuncunun adını veya başka bir benzersiz kimliği yazın.</destination>
tp <hedefler><hedef> sunucu üzerindeki başka bir oyuncuyu belirli bir konuma gönderir. Örneğin, oyuncu JohnSmith’i 200, 200, 200 koordinatlarına göndermek için “/tp JohnSmith 200 200 200” girebilirsiniz.

Minecraft Java Teleport Komutları

Minecraft’ın Java sürümünü oynuyorsanız, komut konsoluna girebileceğiniz bazı ışınlanma komutlarını burada bulabilirsiniz. Bunları ezberlemeye çalışmak konusunda endişelenmeyin, çünkü oyun ilk iki harfi girdikten sonra size tam bir liste sunacaktır:

tp <hedef>
tp <konum>
tp <hedefler><hedef>
tp <hedefler><location><rotation>
tp <hedefler><konum> karşı karşıya <karşı konum>

MinecraftBedrock Teleport Komutları

Eğer Minecraft’ın Bedrock versiyonunu oynuyorsanız, işte erişebileceğiniz ışınlanma komutlarından bazıları. Yukarıdaki gibi, Minecraft ilk birkaç harfi girdikten sonra size mevcut komutların bir listesini verecektir – platformunuza bağlı olarak, herhangi bir bilgi girmenize gerek kalmadan “Işınlanma” seçeneklerinin bir listesini bile görebilirsiniz:

tp <destination: hedef> [checkForBlocks: Boolean] tp <victim: target><destination: target> [checkForBlocks: Boolean] tp <destination: x y z> [checkForBlocks: Boolean] tp <victim: target><destination: x y z> [checkForBlocks: Boolean] tp <destination: x y z> facing <lookatposition: x y z> [checkForBlocks: Boolean]

Minecraft Bedrock Teleport Komutları

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft 1.21 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?