Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Yemek pişirmek yoksa, yemek de yok. Stranded Deep’teki acımasız mantık budur ve oyuncular hayatta kalmak için bu eksiksiz yemek pişirme rehberine ihtiyaç duyarlar.

Son dönemdeki tüm hayatta kalma oyunlarına dönüp baktığımızda, hepsinin ortak bir noktası olduğunu görüyoruz: yemek pişirme mekanizması. Stranded Deep de bunun bir istisnası değil. Oyun, hayatta kalanların yemek hazırlamalarına yardımcı olmak için basit ama hayati bir pişirme süreci sunuyor. Ancak bu türdeki çoğu oyunda olduğu gibi, oyunculara bunu yapmaları için bir kılavuz vermiyor.

Odun, taş, ateş ve et var; gerisi yaratıcılık. Kulağa adaletsiz mi geliyor? Stranded Deep’te profesyonel bir şef olmak için bu eksiksiz yemek pişirme kılavuzunu kullanın ve bir daha asla yemek konusunda endişelenmeyin.

Stranded Deep Yemek Pişirme Rehber_1800_900

Stranded Deep’te Nasıl Yemek Pişirilir?

Pişirmenin iki yolu vardır. Eti ateşin üzerine koyun ya da tütsüleyiciye bağlayın. İlk yöntemde et pişer ancak bozulabilir. Ancak ikinci yöntem (tütsüleme) pişmiş etin bozulmasını önler.

Patatesler için, onları bir ateş şişinde veya berduş sobasında pişirin. Onları tütsüleyiciye koymayın çünkü işe yaramayacaktır.

Stranded Deep’te Neler Pişirilebilir?

Oyuncular erzak, meyve ve hindistancevizi yiyebilirken, sadece et ve patates pişirebilirler. En sürdürülebilir pişirilebilir öğe, üç şekilde (küçük, orta ve büyük) gelen ettir. Ancak patatesler yemek hazırlamak için değil, yakıt elde etmek için en iyisidir.

İşte Stranded Deep’teki farklı et türleri:

Hayvan Yemek Büyüklüğü
The Archer Fish Küçük
The Discus Fish Küçük
Sardine Küçük
Seagull Küçük
Crab Küçük
Bat Küçük
Boar Orta
Cod Orta
Giant Crab Orta
Giant Grouper Fish Orta
Shark Büyük
Hog Büyük

Pişirme süresi etin büyüklüğüne ve pişirme tekniğine bağlıdır. Genellikle küçük etlerin pişmesi bir buçuk dakika sürer, ancak tütsülenmesi daha uzun sürer. Yemeğin ne zaman hazır olduğunu anlamak için bip sesine kulak verin.

Stranded Deep Yemek Pişirme Rehber

En İyi Pişirme İstasyonu

Stranded Deep’te beş pişirme istasyonu vardır: ateş, ateş çukuru, ateş şişi, hobo ocağı ve tütsüleyici. Seçenekler arasında tütsüleyici en iyi pişirme istasyonu çünkü hem daha fazla yiyeceği işliyor hem de bozulmalarını önlüyor.

Tütsüleyicinin yanında hobo soba en iyi ikinci pişirme öğesidir. Oyuncuların üzerine koyduğu kadar et parçasını pişirir; tek dezavantajı onları tütsüleyememesidir.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Hızlı Seyahat Rehberi - Portallar Nasıl Kullanılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kabile Üyelerini Nasıl Diriltirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Stranded Deep: İshal Nasıl Geçer?