RehberRol Oyunu

Baldur’s Gate 3: Meşale Nasıl Yakılır?

Baldur’s Gate 3’te zindanları ve diğer karanlık yerleri keşfederken meşale kullanmak çok faydalıdır. Bu rehberimiz size nasıl meşale edineceğinizi, doğru şekilde yakacağınızı ve yanan bir meşale ile nasıl seyahat edeceğinizi anlatacaktır.

Baldur’s Gate 3 oyunu için bu rehber sayfasında, “meşaleler nasıl yakılır?” sorusuna cevabı bulacaksınız. Meşaleleri ve ateş kaynaklarını nereden arayacağınızı ve çekili bir meşale ile seyahat etmenin genel kurallarını açıklıyoruz.

Meşale Nerede Bulunur?

Meşaleler, ganimet olarak bulabileceğiniz yaygın eşyalardır. Açık görüş alanında, sandıklarda veya cesetlerin yakınında bulunabilirler. Onları bulmak için en iyi şans, en çok işe yaradıkları yer olan zindanlardır.

Gerekirse, tüccardan da meşale satın alabilirsiniz. Druid Grove’daki Arron tipik olarak meşale sunan bir tüccardır.

baldurs gate 3 meşale_720_450

Meşale Yakmak İçin Tüm Adımlar

Meşalenin ana işlevi karanlık yerleri aydınlatmaktır. Onun sayesinde etkileşimli nesneleri bulabilir ve tuzakları görebilirsiniz.

Meşaleyi aldıktan sonra, onu ekip üyelerinden birinin eline vermelisiniz. Kahramanın kullandığı silahın yerini alacaktır.

Meşaleyi yakmak için Dalma eylemi kullanılır. Bunu bonus eylem çubuğunda bulacaksınız.

Bir miktar ateş kaynağı bulmanız gerekiyor. Bunlar, örneğin, yukarıdaki resimdeki bir şenlik ateşi veya bir şamdan olabilir.

“Karanlığı Nasıl Aydınlatabilirim?” başlıklı ayrı bir sayfada, yetersiz aydınlatılmış yerlerle başa çıkmak için diğer teknikleri de anlattık.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Palworld’de Planör (Paraşüt) Nasıl Yapılır?