RehberRol Oyunu

Palworld: Smelter Kullanım Rehberi

Palworld’de ilerlemek için fırınlar ve ürettikleri külçeler olmazsa olmaz. Oyun boyunca, üssünüz için daha yeni ve daha iyi öğelerin yapım gereksinimleri önemli ölçüde artar. Ahşap ve Taş, daha karmaşık teknolojilere erişim kazandığınızda hızla arka plana itilir ve sonunda bu makineleri bile kendiniz çalıştıramazsınız.

Bunun yerine, işi sizin için yapması için Pals’a güvenmelisiniz. Bu, hangi Pals’ın hangi işleri yapabileceği ve onları verimli bir şekilde çalıştırmak için üssünüzü nasıl kuracağınız hakkında biraz bilgi gerektirir. İlk olarak karşılaşacağınız şeylerden biri de İlkel Fırın (Primitive Furnace)’ın yapımıdır.

Palworld şu anda Erken Erişim aşamasında, yani aşağıda verilen bilgilerin oyun geliştirme süreci boyunca değişebileceği anlamına geliyor.

palworld smelter kullanımı

Fırın Nasıl Edinilir?

İlkel Fırın, 10. Seviyeye ulaştıktan sonra Teknoloji Puanları ile açmanız gereken bir öğedir. Yapmak için 20 Ahşap, 50 Taş ve on Ateş Organı gerekir – bunlar ateşli Pals, özellikle Foxpark’lar ve Rooby’leri yenerek veya yakalayarak elde edilebilir.

Fırını açık havada inşa etmek iyi bir fikirdir – Pals’ın, bir binanın içinde yerleştirildiğinde fırını “göremeyeceğini” ve bu nedenle, başka hiçbir işleri olmasa bile, üzerinde çalışmayacaklarını fark ettik.

Fırın Nasıl Kullanılır?

Fırınların çalışması için ateş gerekir ve bunu siz kendiniz yapamazsınız. Bunun yerine, Ateşleme görevi yapabilen bir Pale ihtiyacınız olacak. Ateşleme seviyesi ne kadar yüksekse, Pal fırında o kadar iyi eşya yapabilir.

Fırını kullanacağınız ana şey, iki Cevher gerektirerek Külçe (Ingot) yapmak olacaktır. Oyunun hedeflenen teknoloji rotasında ilerlemek için çok sayıda Külçe’ye ihtiyacınız olacak, bu yüzden Cevher gördüğünüzde her zaman topladığınızdan emin olun!

Oyunun başlarında edinebileceğiniz Ateşleme yeteneğine sahip Pals’lar, Ateş Organı düşürenlerle aynı, yani Foxpark’lar ve Rooby’ler. Foxpark’lar, Başlangıç Platosu ile Rayne Kulesi arasındaki Otsu Dev Tepeliklerin çevresinde kolayca bulunabilir. Rooby ise başlangıç konumunun batısındaki ada zinciri olan Deniz Meltemi Takımadaları’nda kolayca bulunabilir.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Nasıl Hızlı Seviye Atlarsınız?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kamp Rahatlık Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Tech Puanları Nasıl Elde Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Palworld Oyunu Platformlar Arası Oynanabilecek mi?