Hayatta KalmaRehberValheim

Valheim’de Kazma Nasıl Yapılır?

Bu Valheim rehberimizde oyunun en önemli araçlarından biri olan Kazma yapımı ve elde edilmesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi ayrıntılarıyla anlatmaya çalışacağız. Eikthyr ile ilk boss dövüşünüze hazırlanmaktan Boynuzlu Kazma yapmak için gereken Sert Boynuzları elde etmeye kadar, Valheim’da kazma elde etmek için eksiksiz rehberimizde her şey var.

Bir Kazmanın Kilidi Nasıl Açılır ve Üretilir?

Valheim’da bir Kazma yapmak için, öncelikle sadece oyundaki ilk boss olan Eikthyr’i yenerek elde edilebilecek bir dizi malzeme edinmeniz gerekecektir.

Eikthyr’i yenmek oldukça kolay bir iş olmalı, ancak tahmin edebileceğiniz gibi, ilk patronunuzu almak oldukça sinir bozucu ve doğrudan dalmadan önce birkaç saat hazırlık gerektirecektir. Eikthyr ile mücadele etmeden önce deri zırh, kalkan ve çakmaktaşı balta/bıçak yaptığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Tüm bu eşyalar şu malzemeleri gerektirir: geyik postları, deri parçaları, çakmaktaşı, taş ve odun.

Geyik öldürmek de çok önemlidir, çünkü güçlü Geyik Patron Eikthyr’i çağırmak için iki geyik kafasına ihtiyacınız olacaktır.

valheim pickaxe kazma yapımı

Eikthyr’i yendikten sonra, birkaç çift Sert Boynuz alacaksınız. Bu Boynuzlar, artık 2. seviye veya daha yüksek bir Tezgahta işlenebilen Boynuz Kazmasının kilidini açmak için kullanılabilir. Boynuz Kazmasını yapmak için x10 Ahşap ve x1 Sert Boynuza ihtiyacınız olacak.

Boynuz Kazmasını yaptıktan sonra artık Demir, Kalay ve Bakır cevheri gibi madenleri çıkarma becerisi kazanacaksınız. Bu da sonunda Silah ve Zırh cephesinde daha fazla yükseltmenin kilidini açmanıza yardımcı olacak.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valheim’de Bonemass Boss Özellikleri, Nasıl Yenersiniz?