RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Silahları Nasıl Yükseltiriz?

No Rest for the Wicked’da, favori silah türünüzü yükseltmenin birkaç yolu vardır. Bu sayfada sizi mücevherler, rünler ve Enchant mekaniği ile tanıştıracağız.

No Rest for the Wicked’da çeşitli silah türlerinden oluşan geniş bir cephanelik bulacaksınız. Seçtiğiniz silahınız olduktan sonra, bir mücevherle Infuse ederek, bir Rün takarak veya Enchant yoluyla onu daha da geliştirebilirsiniz. Rehberimizin bu sayfasında, silah ve zırh yükseltmelerine gelince tüm olası seçenekleri açıklıyoruz.

Silahları Nerede Yükseltebilirim?

No Rest for Wicked’da silah yükseltmelerinden sorumlu NPC Eleanor’dur. Oyunun ilk bossunu yendikten sonra ulaştığınız şehir olan Sacrament’ın güneybatı kesimindeki pazaryerinde tezgahını bulabilirsiniz. Sunduğu hizmetler arasında, yükseltmeler için gereken nadir eşyaların satışı ve satın alınması, silahların daha yüksek nadirliğe ulaşması için Enchant , mücevherlerle Infuse ve son olarak eşyaya rün yerleştirme veya çıkarma işlemleri yer alır.

Oyunun ilerleyen zamanlarında, Enchant konusunda benzersiz yeteneği sayesinde Eleanor en sık ziyaret ettiğiniz yerlerden biri olacak. Eleanor’un hizmetlerinden herhangi birini kullanmak için tüccarla konuşun, ardından ilginizi çeken seçeneği seçin.

Enchant Nasıl Çalışır?

No Rest for the Wicked’daki eşyaların 4 nadirlik seviyesi vardır. Bunlar:

  • Common: En az güce sahip en sıradan eşyalar, ancak daha fazla özelleştirme seçeneğiyle (rünler ve mücevherler için ek yuvalar);
  • Rare: Daha iyi güce sahip eşyalar, ancak rünler ve mücevherler için daha az yuva olduğu için daha az özelleştirilebilir;
  • Cursed: Sağladıkları bonuslar gerçekten güçlüdür, ancak bunun bedeli çeşitli ağır zayıflamalara katlanmaktır;
  • Unique: En nadir eşyalar. Bu tür eşyalar üretilemez ve yalnızca ganimet olarak bulunabilir.

Eleanor tarafından sağlanan Enchant hizmetleri, Sıradan eşyaları Nadir veya Lanetli çeşide dönüştürmeye izin verir. Ancak, yeni eşyaların bonusları rastgele belirlenir, bu nedenle Enchant’ın silahı kullanım dışı bırakabileceği bir duruma hazır olmanız gerekir.

Enchant işlemi ücretsiz değildir. Sıradan bir eşyayı Enchant genellikle 1 gümüş paraya mal olur. Alınan bonusların rastgeleliği ve nadirlik seviyesi yükseltildikten sonra ek yükseltme yuvalarının olmaması sizi diğer yükseltme türlerine yönlendirebilir.

Infuse Nasıl Çalışır?

Eleanor ile konuşurken “Infuse” seçeneğini seçerek, özel bir mücevherle birleştirerek sahip olduğunuz bir eşyaya bonuslar Infuse edebilirsiniz.

Mücevherler, dünyada bulunan veya tüccarlardan (Eleanor dahil) satın alınan özel eşyalardır. Infuse işleminden sonra mücevher, yuvalardan birini alacak ve ek bonuslar sağlamaya başlayacaktır. İlginç bir şekilde, Mücevherler zırh eşyalarına ve kalkanlara da yerleştirilebilir ve bu kombinasyonlar çeşitli faydalı efektlerle sonuçlanır.

Bir eşyanın kaç tane yuvası olduğunu, envanter ekranınızda üzerine imleci getirerek kontrol edebilirsiniz.

Infuse işlemi de nakit olarak ödenir. Ayrıca geri döndürülemezdir. Ancak, biraz öngörülemeyen Enchant’ın aksine, mücevheri Infuse’dan önce silaha hangi efektin uygulanacağını görebilirsiniz.

Rünler Nasıl Çalışır?

Rünler, seçilen silahlara özel özellikler uygular. Yeni takılan Rünlerle birlikte silah, Odak puanı harcayan özel yetenekler ve saldırılar kazanır. Uygun düğmeye bastıktan sonra ekranın sol alt köşesinde bir Rünün sahip olduğunuz mevcut silah için sağladığı yetenekleri görebilirsiniz.

Eğer envanterinizde kullanmayı düşünmediğiniz bir silah varsa, içindeki rünleri çıkarmak iyi bir fikir olabilir.

Eleanor ile konuşurken “Rün” sekmesine gidin. Burada önce rune’u çıkarmak istediğiniz silahı, ardından da çıkarmak istediğiniz rünü seçin. Dikkatli olun, bu işlem sırasında rünü çıkardığınız silah yok edilecek ve geri getirilemeyecektir!

Çıkarttığınız rün envanterinize taşınacak. Aynı sekmeden yeni bir silah seçerek bu rünü başka bir silaha takabilirsiniz. Rünü takmak istediğiniz silahı seçin ve onu silahın mevcut yuvalarından birine yerleştirin.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

7.3
İncelemeRol Oyunu

No Rest for the Wicked İnceleme

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
No Rest for the Wicked – Crafting Rehberi