RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Büyücülük Var Mı?

Pek çok fantastik RPG’de büyücü arketipi popüler ve sevilen bir elementtir. Bu sayfada, No Rest for the Wicked’da benzer bir karakter yapısının olup olmadığını size cevaplayacağız.

RPG oyunlarında karakter arketiplerinin stereotipleşmiş bölünmesi, cesur bir savaşçı, çevik bir hırsız ve büyünde yetenekli bir büyücünün varlığını varsaymaktadır. Moon Studios’un yeni oyunu No Rest for the Wicked, klasik yapıları uygulama şekli oldukça alışılmadık olsa da bu konuda bir istisna değildir. Bu sayfada, oyunda büyü ve büyülerin nasıl kullanılmaya başlanacağını göstereceğiz.

Rünler Nedir?

Runes, No Rest For the Wicked’da silahlara takılabilir özel eşyalardır. Takılan her Rün, savaş sırasında yenilenen özel bir kaynak olan Odak’ı harcayan özel ve güçlü saldırılara erişim sağlar. Odak çubuğu, ekranın sol üst köşesinde, sağlık çubuğunun üzerinde bulunur. Rünler hakkında daha fazla bilgi edinmek için rehberimizin Silahları Nasıl Yükseltiriz? sayfasını ziyaret edin.

Oyunda sihirden bahsederken, Rünler No Rest for the Wicked’da “büyü” görevi görür. Rün büyüsü yakın dövüş savaşına bir ektir ve karşılaşmalar sırasında yenilenen Odak çubuğu bir “mana” olarak düşünülebilir. Ancak, “klasik” bir büyücü olarak oynamak istiyorsanız, en azından kısmen buna izin verebilecek bir seçenek var.

Asalar Nasıl Çalışır?

Asa, oyunda bulunan silah türlerinden biridir. Bu iki elle kullanılan silah yakın dövüşte kullanıldığında, büyük kılıçlar, topuzlar veya savaş çekiçleriyle karşılaştırıldığında kesinlikle ortalamanın altında hasar verir.

Gücü, rün saldırılarında yatmaktadır. Oyunun çok erken bir aşamasında bulunan en basit silah türü olan Düğümlü Asa bile 2 ilginç rün saldırısı kullanmanıza izin verir.

Ateştopu – çok fazla hasar veren bir ateş mermisi; Yönlendirme – canı Odak puanlarına dönüştürmeyi sağlayan bir yetenek. Tabii ki, oyunun ilerleyen bölümlerinde erişebileceğiniz daha fazla rün saldırısı vardır (yukarıda bağlantılı sayfada Rünleri bağlama hakkında daha fazla bilgi bulunabilir). Asa kullanmak, No Rest for the Wicked’ın bir büyücü olarak oynama açısından sunduğuna en yakın seçenektir. Odak’ı yenilemek için yine de yakın mesafeli çatışmalara girmeniz gerekse de büyü yetenekleri kullanabileceksiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

7.3
İncelemeRol Oyunu

No Rest for the Wicked İnceleme

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
No Rest for the Wicked: Zorluk Seviyesi Değiştiriliyor Mu?