RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked’da Rünler Nasıl Elde Edilir ve Nasıl Çalışır?

No Rest For The Wicked’daki Rünler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

No Rest For The Wicked’da Rün mü arıyorsunuz? No Rest For The Wicked’daki Rünler, silahlara takabileceğiniz özel yetenekler veya güçlerdir. Bu Rünleri savaşta kullanmak Odak kullanır. Oyunu bir Odak çubuğu ile başlatırsınız, ancak Odak istatistik seviyenizi yükseltirseniz bu arttırılabilir.

Rünler işlevlerine göre değişir ve hatta bazı silahlara takılı olarak bile gelebilir. Aşağıda, silahlarınıza Rünleri nasıl takıp çıkaracağınızı, oyununuz için yeni Rünleri nereden alabileceğinizi, Rünleri nasıl kullanacağınızı ve ayrıca mücadeleyi daha da güçlendirmek için Gemleri nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

No Rest For The Wicked’da Rünler Nasıl Elde Edilir?

Harita boyunca sandıklardan zaten silahlara takılı Rünler elde edebilirsiniz. Ancak sandıklardaki ganimet rastgeledir, bu nedenle bu şekilde hangi Rünleri alacağınız tamamen şansa bağlıdır.

Alternatif olarak, Sacrament’ta bulunan büyücü Eleanor’dan Rün satın alabilirsiniz. Bu, No Rest For The Wicked’da ilk ziyaret edeceğiniz ana şehirdir ve burada çeşitli tüccarlar farklı hizmetler sunar.

Eleanor’u yukarıdaki haritada gördüğünüz gibi Ticaret Meydanı’nda bulabilirsiniz. Dükkanında aşağıdaki Rünler olacak (yazılış tarihi itibariyle, Rünleri teçhizata uygulamadan önce etkilerini görmenin bir yolu olmadığını unutmayın). Aşağıdaki Rün etkilerini tespit etmeyi başardık:

Can Pulesi: Odak kullanarak sağlık puanınızın bir kısmını anında iyileştirin. Yönlendirme: Bir sonraki saldırılarınızı güçlendiren yüklü bir büyü yapın. İyileştirme Aurası: Bir süre boyunca sizi iyileştirecek bir aura çağırmak için Odak kullanın. Tamir: Silah ve aletlerinizin dayanıklılığının bir kısmını onarın. Dönüş: Sizi bir Cerim Fısıltısına ışınlar.

No Rest For The Wicked’da Gemler Ne İşe Yarar?

Eleanor ayrıca, silahlara veya zırhlara nüfuz ettirildiğinde eşyaya pasif bir güçlendirme kazandıran çeşitli Gemler satar. Aşağıdaki Gemlerin şu etkileri vardır:

Çentikli Kuvars: Saldırılar %4-15 ekstra elektrik hasarı verir. Çentikli Yakut: Saldırılar %4-15 ekstra ısı hasarı verir. Çentikli Safir: Saldırılar %4-15 ekstra soğuk hasarı verir. Çentikli Ametist: Bir öldürmede %4-15 ekstra veba hasarı verir. Çentikli Kan Taşı: Bir öldürmede %3-10 can kazanır.

Silahlara veya zırhlara bir Gem takmak için Eleanor’un menüsünde Nüfuz etme seçeneğini seçin.

No Rest For The Wicked’da Rünler Nasıl Donatılır?

Bir Rün satın aldıktan sonra, Eleanor’un menülerinde Rün seçeneğini seçerek onu bir silaha nüfuz ettirin. Buradan, istediğiniz silahı seçin, ardından mevcut Rün yuvalarından birine bir Rün yerleştirin.

Bu menüde ayrıca Rünleri çıkarabilirsiniz. Bir Rün’ü çıkarmak onu envanterinize yerleştirecek ve başka bir silaha nüfuz etme seçeneği sunacaktır. Ancak bunu yaparken, Rün’ün bulunduğu silahı yok edeceksiniz.

Bu, yalnızca bir silah başına bir Rün çıkarabileceğiniz anlamına gelir, bu nedenle favorilerinizi önceliklendirdiğinizden emin olun, çünkü bir Rün çıkarıldıktan sonra tüm silah kaybedilir.

Dayanıklılık sistemi o zamandan beri düzeltilmiş olsa da, ‘Tamir’ rünü, sık sık bir demirciye geri dönmek zorunda kalmadan teçhizatınızı sağlam tutmanın mükemmel bir yoludur. Ana silahınızda yüksek hasarlı Rünler için fırsatı kaçırmadan güçlendirmeleri elde etmek için böyle bir yardımcı Rün içeren ikincil bir silah bulundurmanızı öneririz.

Silahları Büyütmek ve Nadirlik Değerleri

Büyücü menüsünden ayrıca silah ve zırhları “Büyütme” seçeneğiyle büyütmek de mümkündür. Bu işlem, halihazırda takılı olan tüm Rün ve Gemleri temizleyecektir. Bunu yaptığınızda, eşyanın nadirliğini artıracaksınız. No Rest for the Wicked’daki nadirlikler şu kategorilere ayrılır:

  • Sıradan: Büyüleme veya Gem yuvası yoktur. Bunlar envanterinizde beyaz görünür.
  • Nadir: Büyüleme ve bir Gem yuvası alabilir. Bunlar envanterinizde mavi görünecektir.
  • Musallat: Bunlar güçlü büyülemeler ve bir Gem takabilir, ancak aynı zamanda ek olarak rastgele negatif bir büyümeye sahiptirler. Bunlar envanterinizde mor renkte görünecektir.
  • Eşsiz: Bunlar benzersiz büyülemeler ve bir Gem yuvası taşırlar. Bunlar envanterinizde altın rengi olarak görünür.

Büyücüyü kullanarak sıradan bir teçhizat eşyasını büyütmek, onu Nadir veya Musallat bir eşyaya dönüştürecektir. Dikkatli olun, Musallat eşyalar daha iyi büyülemeler takmanıza izin verse de, bunlara rastgele olumsuz bir efekt de uygulanacaktır.

Büyüleme yoluyla benzersiz bir silah veya zırh parçası elde etmek mümkün değildir. Bunlar genellikle boss savaşlarından elde edilir.

Rün Saldırısı Nasıl Yapılır?

Çoğu silah, sayı tuşlarınıza atanabilecek 4 adede kadar Rün tutabilir. Bu Rünleri “R” tuşuna basarak yan silahınıza uygulayabilirsiniz.

Savaşta, kullanmak istediğiniz Rüne karşılık gelen sayı tuşuna basın. Ekranınızın sol alt köşesinde şu anda donatılmış olan Rünün etrafında beyaz bir halka göreceksiniz.

Şimdi, Rünü etkinleştirmek için sağ tıklayın. Rün bir büyü ise, bazen onu yüklemek için sağ tıklamayı basılı tutmanız gerekeceğini unutmayın.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

7.3
İncelemeRol Oyunu

No Rest for the Wicked İnceleme

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
No Rest for the Wicked – Crafting Rehberi