Harry Potter TV Diz...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle
Harry Potter TV Dizisi HBO Max ve Warner Bros. Arasında Görüşülüyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Üye Admin
Katılım : 12 ay önce
Gönderiler: 276
Konu başlatıcı  

HBO Max ve Warner Bros., J.K.'nin TV uyarlaması için resmi olarak görüşmelerde bulunuyor. 

Bugün erken saatlerde, durum hakkında bilgisi olan bir kaynağa atıfta bulunan bir Bloomberg raporu, dizinin her seferinde bir sezonu kapsayacağı bildirilen HBO dizisinde "anlaşmaya yakın" olduğunu söyledi. Ancak bazı kaynaklar, proje görüşmelerini sürdürürken Warner Bros.'un "anlaşmanın yakınından bile geçmediğini" açıklıyor.

IGN ayrıca, bir anlaşma olması durumunda dizinin HBO için değil, HBO Max Original olarak geliştirileceğini de dedikodular arasında.

Warner Bros.'un en karlı serilerinden birinde para kazanmanın yollarını aramaya devam ettiği için dizi uzun süredir söylentiler arasında. HBO Max'in orijinaller başkanı Sarah Aubrey, geçen yıl Variety'ye "şu anda aktif geliştirme aşamasında olan bir dizimiz yok" diyerek söylentilere biraz soğuk su dökmesine rağmen, gelişimi hakkında uzun süredir çeşitli raporlar dönüyor. 

O sırada "Hikaye anlatımına olan bitmeyen iştahları ve bu karakterlerle yeni etkileşim kurma biçimleri açısından bir Harry Potter hayranı gibisi yok" dedi. "Öyleyse, ister yeniden bir araya gelme, ister canlı etkinlikler veya maçlar olsun, bu hayranlar için yeni içerik oluşturma ve bundan sonra ne yapacağımızı düşünme işindeyiz."

Warner Bros.' Yine de, Harry Potter serisini canlı tutma girişimleri bazı karışık sonuçlar doğrudu. Warner Bros. Games, Şubat ayında Hogwarts Legacy'nin ilk iki haftasında 12 milyondan fazla sattığını duyurdu ve bu, Rowling ve onun trans karşıtı söylemiyle ilgili süregelen tartışmalara rağmen şimdiye kadarki en büyük çıkışları oldu.

Bununla birlikte, Fantastik Canavarlar yan film serisindeki en son girişleri olan The Secrets of Dumbledore, dünya çapında sadece 405 milyon dolar hasılatla sinema gösterimi sırasında bile zar zor kırdı. Variety'ye göre serinin azalan getirileri, daha önce planlanan dördüncü ve beşinci filmleri belirsizliğe soktu.

Geçen Kasım ayında, Warner Bros. Discovery CEO'su David Zaslav, stüdyonun "serilere odaklandığını" açıklığa kavuşturarak Harry Potter, Game of Thrones ve Lord of the Rings gibi mülkleri örnek olarak gösterdi. Bugün erken saatlerde yeni bir Game of Thrones prequel bildirildi ve stüdyo Şubat ayında yeni Lord of the Rings filmleri geliştirdiğini doğruladı.


   
Alıntı