Star Wars'un yeni d...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle
Star Wars'un yeni dizisi Ahsoka fragmanı çok etkileyici

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
300 Görüntüleme
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Üye Admin
Katılım : 12 ay önce
Gönderiler: 276
Konu başlatıcı  

Londra'daki Star Wars Kutlaması sırasında ortaya çıkan Ahsoka'nın ilk fragmanı oldukça etkileyici. Aşağıdan izleyip siz de fikrinizi beyaz edebilirsiniz.
Şovun sloganı son derece basit: "Savaşçı. Dışlanmış. İsyancı. Jedi."

Fragman çok şey gösteriyor. Star Wars Extended Universe, Clone Wars ve Rebels gibi animasyon şovlarının hayranları ve benzer şekilde yeni gelenler burada heyecanlanacak bir şeyler bulmalıdır. 

Ahsoka, elbette Rosario Dawson'ın The Mandalorian'daki rolünü yeniden canlandırmasıyla karşımızda ve "İmparatorluğun varisi" dediği Thrawn'ı bulma arayışında. Bu, Timothy Zahn tarafından yazılan Thrawn Üçlemesinin ilk girişi olan mükemmel Genişletilmiş Evren kitabı İmparatorluğun Varisi'ne doğrudan bir göndermedir. Bu kitaplar, hepsi o filmdekinden sadece birkaç yaş büyük olacak olan Luke Skywalker, Han Solo ve Princess Leia'nın Jedi'ın Dönüşü sonrası versiyonlarını içeriyordu. Keşke o filmleri yıllar önce alsaydık ama en azından Thrawn hikayesine yeni kahramanlarla geliyoruz.

Bu kahramanlar arasında Klon Savaşları ve Rebels gibi animasyonlu sunumlarda gördüğümüz bazı kahramanlar var ve Sabine Wren (Natasha Liu Bordizzo) ve Hera'nın (Mary Elizabeth Winstead) yanı sıra sevimli droid Chopper'ı (muhtemelen bir kez daha seslendiriyor) görüyoruz. Ayrıca kötü adamlar da karşımıza çıkıyor. Ray Stevenson Düşmüş Jedi Baylon'dur. Çırağı, karanlık bir Jedi suikastçısı olan Shin'dir (Ivanna Sakhno).

Bu da bizi, Mads Mikkelsen'in kardeşi Star Wars: Rebels seslendirme sanatçısı Lars Mikkelsen'in canlandırdığı büyük patron Amiral Thrawn'a ilk bakışımıza getiriyor. Thrawn, tüm Star Wars'daki en iyi kötü adamlardan biridir ve onu canlı aksiyonda görmek için sabırsızlanabilirsiniz.
Gösteride olacağını bildiğimiz tek bir kilit karakter görmüyoruz: Rebels'ın ana karakteri ve Kanan Jarrus'un çırağı Ezra Bridger (Eman Esfandi).

Görünüşe göre tüm bunlar The New Beyond adlı bir bölgede geçiyor ve Lucasfilm'in sürükleyici LED ses sahnesi The Volume'da çekildi (yeni Willow şovundaki en dudak uçuklatan sahnelerin çekildiği yer).

Disney dönemindeki pek çok hayal kırıklığından sonra ve prequel filmlerine kadar uzanan birçok Star Wars hayranının bu noktada yorgun ve alaycı olduğunu biliyoruz.

The Mandalorian'ın son sezonu büyük bir hayal kırıklığı oldu. buna rağmen bu dizi son derece umut verici görünüyor. Birincisi, The Book Of Boba Fett ve Obi-Wan Kenobi'nin fena halde eksik olduğu bir şeye odaklanmış ve güçlü bir baş karaktere sahip gibi görünüyor. The Mandalorian bile, kahramanının tam olarak kim olduğuna olan odağını kaybetmiş gibi görünüyor ki bu gerçekten eksik bir yan. Umarım Ahsoka bu sorunları önleyebilir ve bize heyecanlanacak yeni bir Star Wars dizisi verebilir.


   
Alıntı