Neil Druckmann The ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle
Neil Druckmann The Last of Us Dizisinin Zaman Çizelgesini Neden Değiştireceğini Açıklıyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
248 Görüntüleme
Tarık B.
(@rocknrogue)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 117
Konu başlatıcı  

Neil Druckmann The Last of Us Show'un Zaman Çizelgesini Neden Değiştireceğini Açıklıyor. Kaynak malzemeden en büyük değişikliklerden biri.

HBO'nun The Last of Us TV uyarlaması - tüm hesaplara göre - 2013 oyununun oldukça sadık bir rekreasyonudur. Ancak, bazı önemli farklılıklar olacak. Örneğin şiddet önemli ölçüde azaltılacaktır. Ayrıca, şovun zaman çizelgesinde bazı değişiklikler olacak.

The Last of Us'ın TV hikayesi, oyunda olduğu gibi 2013'te başlayan pandemi yerine 2003'te başlıyor ve çalışma süresinin büyük bir bölümünde 2023'e atlıyor. TechRadar ile yaptığı bir röportajda Neil Druckmann, bunun arkasındaki mantığı şöyle açıkladı: "The Last of Us'ın ne hakkında olduğunu temelden değiştiriyormuşuz gibi hissettirmeyen değişikliklerden biriydi, ben de kabul ettim."

Dizinin showrunner'ı Craig Mazin de farkın "incelikli" olduğunu ancak daha gerçekçi hissettirmesine yardımcı olduğunu ekledi. Dahası, Mazin'in belirttiği gibi, zaman çizelgesi farkı şovun nasıl görüneceği açısından pek değişmiyor gibi görünüyor, çünkü Mazin en büyük değişikliklerin "biraz farklı istemler paleti ve set tasarımı ve araba seçenekleri" olduğunu belirtiyor.

Zaman çizelgesini değiştirme kararı, Neil ile çok erken konuştuğum bir şeydi. Bu ince bir fark. Ama geleceğe atlamakla ilgili bir şeyim var. Bir şov izliyorsam ve yıl 2023 ise ve şov 2043'te geçiyorsa, biraz daha az gerçek gibi hissediyorum. 2023'te bir şov izliyor olsam ve 2016'da geçse bile, biraz daha az gerçek. Bu yüzden, 'Hey, bak, bu paralel evrende, bu şu anda oluyor' demenin ilginç olabileceğini düşündüm. Bu, bu yıl oluyor.

Daha fazla içeriğin daha hızlı yayınlanması için bize destek olabilirsiniz. Teşekkür et butonu tıklandığı zaman bir kaç reklam sonra sizi oyunda.org sitesine yönlendiriyor.
TEŞEKKÜR ET


   
Alıntı