Pokemon Çizgi Film ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Pokemon Çizgi Film Mi Yoksa Anime Mi?

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
321 Görüntüleme
(@rocknrogue)
Gönderiler: 115
Üye Admin
Konu başlatıcı
 

Büyük bir Pokemon hayranı mısınız ama buna Anime mi yoksa çizgi film mi diyeceğinizi bilmiyor musunuz? Bu, sahip olunan yaygın bir kafa karışıklığıdır. Soruya cevap verelim: Pokemon Anime mi?

Pokemon, tarihin en büyük eğlence serilerinden biridir. En büyüğü olabilir. Pokemon izlemeye başlayabileceğiniz çeşitli yollar çok fazla. Ticaret kartlarından, video oyunlarından ve TV şovlarından, bağlanacak çok fazla içerik var. Sadece nereden başlamak istediğinizi seçmelisiniz.

Dünyanın Pokemon'a ilk girişi 1996'da bir video oyunu biçimindeydi. Satoshi Tajiri bu video oyununu Japonya'da geliştirdi ve daha sonra dünyanın geri kalanı için Pokemon: Red and Green olarak piyasaya sürüldü. Franchise'ın büyüklüğüne rağmen, bazı soruların cevaplanması gerekiyor. Mesela Pokemon bir Anime mi? Hadi bulalım.

Evet, dünyanın gerçek tanımına göre Pokemon Anime olarak adlandırılabilir. Pokemon ilk kez Japonya'da yapıldığından ve elle çizildiğinden beri. Ancak, Pokemon serisinin büyük hayran kitlesi göz önüne alındığında doğal olan soruyu çevreleyen bazı belirsizlikler var.

Anime Nedir?

Bir TV şovunun Anime olup olmadığına karar vermek için önce neyin Anime olarak kabul edilip neyin olmadığını tamamen anlamanız gerekir. Öyleyse, bunu inceleyelim.

Saf bir deyişle, Anime, farklı bir Japon stiline sahip bir şey anlamına gelir ve tüm animasyonları elle çizilmiştir. Anime kelimesi animasyon kelimesinden gelir. Japonya dışında, Canlı bir renk paleti ile birlikte kurgusal ve fantastik öğeler içeren farklı bir Japon stilini tanımlamak için kullanılır.

Japonya'da her animasyon bir Anime olarak tanımlanabilir. Bu, ister elle çizilmiş ister bilgisayarda yapılmış olsun, animasyon kullanan her şeyin Anime olarak kabul edilebileceği anlamına gelir. Animeler mükemmel bir eğlence biçimidir ve bu tür yıllar içinde büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.

İlk Anime unvanının hangisi olduğu konusunda bir anlaşmazlık olsa da, ilk Anime'nin 1917 yılında yapıldığına dair çeşitli bilgiler var.

Pokemon Anime mi?

Artık Anime kelimesinin gerçek özünü ve gerçekten ne anlama geldiğini bir araya getirdiğimize göre, Pokemon serisini değerlendirebilir ve onu Anime veya çizgi film olarak sınıflandırabiliriz. İki terim arasında pek bir fark olmasa da, Pokemon'u Anime olarak adlandırmak için yeterli kanıt var.

Pokemon ilk olarak Japonya'da yaratıldığından, bu farklı Japon tarzı karakter ve animasyonu devralır. Ayrıca, Anime olarak sınıflandırılmak için bilinen tüm kriterleri karşılayan çizilmiş olması da biliniyordu.

Pokemon'u çevreleyen popülerlik öyle ki, 23 farklı seriden, çok sayıda video oyunundan ve kart takasından sonra bile, seri yeni insanlar tanıtılıyor. Piyasaya sürülen yeni oyunlar veya parlamaya devam eden şovlar aracılığıyla bu yapılıyor.

Artık Pokemon'a Anime demenin doğru olduğunu bildiğimize göre, bu eğlence aracının sahip olduğu popülariteyi ve hayranlarını da rasyonelleştirebiliriz. Pokemon dışında, Attack on Titan ve Naruto'da izleyici açısından gerçek devler olarak kabul edilen inanılmaz derecede iyi şovlar var.

Bir şeyi Anime olarak sınıflandırmak zor bir şey değil. Daha önce herhangi bir Anime izlediyseniz, Japon sanat stilinin gerçekte ne olduğunu bilirsiniz. Aslında farklı bir görünüme sahip olduğundan ve Pokemon'u Anime olarak sınıflandırmak için kullandığımız şey buydu.

Bu makalenin, Pokemon'un Anime olup olmadığıyla ilgili kafanızdaki karışıklığı gidermeye yardımcı olduğunu umuyoruz.

 

Şuradan Pokemon ile ilgili içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Daha fazla içeriğin daha hızlı yayınlanması için bize destek olabilirsiniz. Teşekkür et butonu tıklandığı zaman bir kaç reklam sonra sizi oyunda.org sitesine yönlendiriyor.
TEŞEKKÜR ET

 
Gönderildi : 27/08/2022 6:02 pm
Tayfun B. reacted
Konu Etiketleri
(@tayfun)
Gönderiler: 58
Üye Admin
 

Işık tutan bir yazı olmuş. Pokemon izleyen biri olarak ilgimi çekti. Teşekkürler. 🤗 

Sitemize bir şeyler kazandırmak için çok çabalıyorum. Bir teşekkür etmenizi rica ediyorum. 👍
TEŞEKKÜR ET

 
Gönderildi : 29/11/2022 12:43 am
Paylaş: