Into the Badlands -...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Into the Badlands - Bilim Kurgu Dizisi

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
48 Görüntüleme
Tayfun B.
(@tayfun)
Gönderiler: 57
Üye Admin
Konu başlatıcı
 

Bilim kurgu ve dünyanın sonu temalarını çok sevenler için harika bir dizi önerisi hazırladım. Into the Badlands dizisini kısaca sizlere tanıtmak istiyorum. Sizin de aynı türde önerilerinizi bekliyorum.

Into the Badlands, 15 Kasım 2015'te AMC'de yayınlandı. Into the Badlands, dövüş sanatları ve bilim kurgu öğelerini bir birine harmanlayan bir kıyamet sonrası temalı dizidir.

Dizi, aydınlanmak için tehlikeli bir feodal diyarda birlikte yolculuk eden bir savaşçı ve genç bir çocuğu konu alıyor. 9 Şubat 2019'da AMC, gösteriyi üç sezonun ardından iptal etti. 3 sezon bu hikayeyi anlatmak için oldukça yeterliydi. Biz de Into the Badlands'i hiç izlememiş olanlar için kısa bir tanıtım yapacağız.

Yaklaşık 500 yıl sonraki kıyamet sonrası bir dünyada, savaş medeniyeti harabeye çevirdi. Elektrik ve kara araçları gibi bazı teknoloji unsurları kıyametten kurtuldu, ancak toplum artık ateşli silahlardan kaçınıyor, bu da yakın dövüş silahlarına ve arbaletlerin ön plana çıkmasına yol açıyor.

Badlands olarak bilinen ve Rocky Dağları ile Mississippi Nehri arasında yer alan birkaç eyaleti kapsayan bir bölgede, savaşın bıraktığı güç boşluğunu doldurmak için feodal bir toplum gelişti. Baronlar, barışı korumak için kendi aralarında ticaret yaparak afyon ve akaryakıt gibi emtialar üzerindeki toprakları ve tekelleri kontrol ediyor. Her baron, çark adı verilen devasa bir köle işgücünün yanı sıra oyuncak bebek adı verilen bir fah*şe sınıfı tarafından hizmet ediliyor. Bir baron, Clippers adı verilen genç erkek ve kadınlardan oluşan bir ordu aracılığıyla gücünü koruyor, yüksek eğitimli ve sadık savaşçılar, Clippers'ın sadakatlerinin bölünmesin diye evlenmeleri ve çocuk sahibi olmaları yasaktır. Her kesme kuvvetinin kaptanı bir naip tarafından yönetilir. (bir çok diziden esinlenmeyi bu cümlelerde çoktan keşfettiniz değil mi?)

Bu ve bundan sonraki kısım dizi hakkında belki de bilmek istemeyeceğiniz bilgiler içerse de dizinin bir kaç bölümünden sonra zaten keşfedeceğiniz için çekinmeden okuyabilirsiniz.

Baronların katı hiyerarşisinin dışında birkaç grup var. Göçebeler, baronlar arasındaki ticaret konvoylarından hırsızlık yaparak geçinen, ancak bazıları organize klanlarda yaşayan en yaygın, çoğunlukla kanunsuz cinayete meyilli haydutlardır. Nehir Kralı ve adamları, Badlands ve ötesindeki su ticaretini kontrol ediyor ve baronların güç mücadelelerinde tarafsız bir taraf olarak görülüyor. Totemistler olarak adlandırılan münzevi bir dini hareketin de toplumun kenarlarında var olduğu, izole topluluklarda yaşadığı ve bir tür putperestlik uyguladığı gösteriliyor. Dul, rahmetli kocasının baronisinden devrimci bir feodal karşıtı savaşçılar grubuna liderlik ediyor; akranları tarafından sözde bir baron olarak tanınmasına rağmen, ona saygı duymuyorlar.

Badlands'in ötesindeki dünya hakkında çok az şey biliniyor, ancak Badlands gibi politik olarak çok daha az istikrarlı ancak çevreye duyarlı olduğu ima ediliyor. Efsanevi ütopik şehir Azra'nın Badlands'in dışında var olduğuna inanılıyor, ancak çoğu onu bir efsane olarak görmezden geliyor.

Başroller

Sitemize bir şeyler kazandırmak için çok çabalıyorum. Bir teşekkür etmenizi rica ediyorum. 👍
TEŞEKKÜR ET

 
Gönderildi : 29/11/2022 12:40 am
Tarık B. reacted
Tarık B.
(@rocknrogue)
Gönderiler: 114
Üye Admin
 

İzleme listeme alıyorum. 👍 

Dizi aslında Amazon Prime'da mevcut, ama bir uyarı veriyor. 3 Aralıkta Prime'dan kaldırılacakmış. Bağlantıları silecektim ama bu yüzden silmiyorum.

Bu ileti 2 ay önce tarafından Tarık B. tarihinde düzenlendi

Daha fazla içeriğin daha hızlı yayınlanması için bize destek olabilirsiniz. Teşekkür et butonu tıklandığı zaman bir kaç reklam sonra sizi oyunda.org sitesine yönlendiriyor.
TEŞEKKÜR ET

 
Gönderildi : 30/11/2022 2:36 pm
Paylaş: